Мистецький проект «Україна вишивана»

Мистецький проект «Україна вишивана»

19 травня 2018 року в рамках святкування Дня Європи у м.Вінниці, відбувся мистецький проект «Україна вишивана», за організацію та проведення якого відповідав Вінницький обласний центр народної творчості.
В добу євроінтеграції ми презентуємо нашу рідну Україну через призму вишивки, яка споконвіку, разом з піснею, іде з нами по життю і в радості, і в горі. Отож цього дня, вінничани та гості міста мали можливість поринути у світ української вишивки, її кращих зразків в традиційному та сучасному виконанні. Сорок вишивальниць Вінниччини презентували свої роботи на виставку, яка стала святковим убранством майдану Героїв Небесної Сотні. 
В розмаїтті народної вишивки вирізнялась своєю орнаментальністю та вишуканістю експозиція рушників з фондів ОЦНТ, відшитих зі старовинних подільських рушників. 
До уваги глядачів були представлені також зразки старовинних національних строїв з колекцій обласного краєзнавчого музею. 
Особливою привабливістю та додатковою фото зоною, для глядачів, був восьмиметровий обласний рушник-оберіг «Вишивана доля Вінниччини», вишитий 45-ти вишивальницями області у 2009 році до Дня Незалежності України (зберігається в ОЦНТ). 
Разом з багатством подільської вишивки, вінничанам і гостям міста була запропонована концертна програма «Одвічна пісня барв і кольорів» за участю кращих молодіжних творчих колективів та окремих виконавців Вінниччини, де глядачі мали можливість також подивитись дефіле-представлення старовинних сорочок від кожного району «Вишита сорочка – оберіг роду» та представлення сучасного молодіжного і дитячого одягу від навчальних закладів та підприємств м.Вінниці. 
Всього в мистецькому проекті «Україна вишивана» було задіяло понад 500 учасників.


Date   Опубліковано: 2018-05-22    Інші Виставки