Свято кобзарського мистецтва "Струни вічності" імені Володимира Перепелюк 2017

Свято кобзарського мистецтва

Свято кобзарського мистецтва "Струни вічності" імені Володимира Перепелюка відбулося 14 листопада 2017 року в селі Вороновиця Вінницького району. У святі взяли участь: народне аматорське тріо бандуристок Хмільницького РБК (керівник Галина Гринько), зразковий аматорський ансамбль бандуристів «Намисто» Вінницької ДМШ№2 (викладач Надія Павлова), ансамбль бандуристів Вінницької ДМШ №1(викладач Вікторія Оленич), дует бандуристок Вінницької ДШМ (викладач Наталя Гонтковська), ансамбль бандуристів «Донечки» (викладач Алла Грабова) та ансамбль бандуристів «Посвіт» (викладач Галина Стецюк) Теплицької ДМШ, ансамбль бандуристів Літинської ДМШ (викладач Тамара Федоровська), ансамбль бандуристів (викладач Оксана Кучанська) і хорова група «Кольорова парасолька» (викладач Крістіна Мураховська) Бершадської ДМШ, а також студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім..М.Д.Леонтовича. 
В рамках свята було проведено три концерти в навчальних закладах с.Вороновиця ПТУ№14, СЗШІ-ІІІ ст.№1, а також у будинку-інтернаті для пристарілих. Відбулося покладання квітів до могили кобзаря та екскурсія до музею Володимира Перепелюка. А також гала-концерт за участю відомого бандуриста, заслуженого артиста України, артиста театру і кіно, поета, композитора, кобзаря Тараса Постнікова (м.Київ) та ансамблю бандуристів. 
Варто зауважити, що літературний зміст представлених творів був досить високим. Переважно це були пісні про Україну, такі як «Подай руку Україні» К.Куса у виконанні народного аматорського тріо бандуристок Хмільницького РБК, керівник Галина Гринько, «Нене Україно» Н.Павлової – зразкового аматорського ансамблю «Намисто» Вінницької ДМШ №2, викладач Надія Павлова, прозвучало чимало українських народних пісень. У концерті брали участь бандуристи-початківці, студенти училища та майстри бандурного виконавства – викладачі музичних шкіл. 
Крім того, щоб висвітлити письменницький талант Володимира Максимовича Перепелюка, у програмі концерту вперше було використано одну із його найяскравіших оповідок «Скрипка і сіроманець», яка увійшла до його книги «Зелені вогники», яку чудово виконав студент Вінницького училища культури і мистецт ім.М.Д.Леонтовича Володимир Білозор (викладач заслужена артистка України Людмила Мамикіна). 
Цього року на святі вперше було продемонстровано рідкісний різновид старосвітської бандури - торбан або ж панську бандуру. Її представила єдина у світі виконавиця гри на панській бандурі Марія Віксніна. Цікавим був виступ поетеси, композиторки Юлії Григорук. Обидві гості свята є студентками Київського Національного університету культури і мистецтв (м.Киїів). Тараса Постніков запропонував до уваги глядачів рідкісні старовинні козацькі думи, канти, а також свої авторські пісні. 
Для поглибленого висвітлення творчої особистості Володимира Перепелюка, а також з метою пропагування його творчості було продемонстровано уривки з документального фільму «Останні іменини кобзаря», в якому глядачі мали змогу почути старовинну кобзарську молитву у виконанні самого Володимира Перепелюка.


Date   Опубліковано: 2017-11-16    Інші Виставки