Обласне свято фольклору ім.Г.Танцюри

Обласне свято фольклору ім.Г.Танцюри

          Обласне  свято фольклору ім.Гната Танцюри  відбулося 16 червня 2018 року в селі Зятківці Гайсинського району, що на Вінниччині. Цьогорічна тема свята – «Вишитий рушник – оберіг роду».  На співочому подвір’ї Зятківецького СБК, яке щедро було  устелене пахучим зіллям та різнотрав’ям  розмістилися глядацька зала, містечко майстрів з ужиткового мистецтва  та    23 світлиці сільських громад та 2 об’єднані територіальні громади Гайсинського району. Організатори світлиць радо зустрічали творчі колективи та пригощали їх народними стравами.   

          Почесними гостями свята були – Городинський С.С., заслужений артист України, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації; Дмитренко М.К. - доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу фольклористики інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України,       Громова Н.Г., фольклористка, директор музею фольклору Гната Танцюри та депутат обласної ради, поетеса Жанна Дмитрерко.

          Святкове дійство розпочалося з прологу, а саме,  сценкою з Г.Танцюрою та зразковим аматорським фольклорним колективом «Зозулята» Гайсинської ДМШ. Переможець минулого року, Всеукраїнського фестивалю-конкурсу автентичних колективів на приз Г.Танцюри  –  народний аматорський фольклорно-етнографічний   колектив «Надбужанка» Тростянчицького СБК Тростянецького району, урочисто встановили Перехідний приз Г.Танцюри на постамент.  

            В концертній програмі свята  взяли участь 25 колективів, з них 4 виконавців української  народної  пісні  з 16 районів області та міста Вінниці, У святі взяли участь понад 400 учасників з гайсинщини та районів області.

            Вперше приїхали на батьківщину фольклориста   Г.Танцюри та Я.Зуїхи  8 фольклорних колективів з області. Всіх присутніх  привітали керівники села, району, області та  поклали корзини квіти до стели «Народній пісні жити» в селі Зятківці.

         У рамках свята було унікальне дефіле представлення українського традиційного тканого і вишитого рушника, в якому взяли участь 37 дівчат.  Були представлені найрізноманітніші рушники  по їх призначенню та часу виготовлення. Були рушники, яким понад 100 років.

        Перехідний приз Гната Танцюри  та пам’ятний подарунок отримав переможець свята – народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня» Орлівського СК Теплицького району (керівник Оксана Чернега), який знаний та шанований на Вінниччині   понад 30 років. Всі творчі колективи-учасники отримали дипломи за участь, друковану продукцію, а учасники дефіле подяки управління культури і мистецтв Вінницької ОДА та обласного центру народної творчості, а також  отримали подяки за підготовку та проведення обласного свята імені Гната Танцюри відділ культури та туризму Гайсинської районної державної адміністрації, РБК та голова Зятківецької сільської ради Микола Керанчук.

                                 Провідний методист з фольклору Тетяна Гарбулінська  

Відео версія свята фольклору ім.Гната Танцюри:
https://www.youtube.com/watch?v=Qa0lTfSuoQ8&t=938s
https://www.youtube.com/watch?v=_hEsxvj_fs8

      


Date   Опубліковано: 2018-06-18    Інші Виставки