Виставка студентів Тульчинського училища культури «Млодість, натхнення і краса»

Виставка студентів Тульчинського училища культури «Млодість, натхнення і краса»

Тульчинське училище культури має давню гарну історію, чимало його випускників працюють в сільських та районних закладах культури Вінниччини керівниками аматорських творчих колективів хорового, театрального, музичного та хореографічного мистецтва.

 Циклова комісія декоративно-прикладного мистецтва  була відкрита  в училищі тільки у 2007 році.  Сьогодні  спеціальність має назву «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Спеціальність готує художника-виконавця, керівника аматорського дитячого колективу (гуртка студії) декоративно-прикладного мистецтва, викладача початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

Студенти отримують професійну підготовку  з таких базових  дисциплін образотворчого мистецтва, як: рисунок, живопис, композиція. Предметом вивчення навчальної дисципліни «Декоративно прикладна творчість» є технологія роботи в різних видах і техніках вжиткового мистецтва (витинанка, писанкарство, малярство на склі, батик, декоративний розпис, кераміка, різьблення, вишивка, гобелен, народна лялька, аплікація соломкою).

В цикловій комісії, яку в даний час очолює Роман Валерійович Грималюк, працює колектив досвідчених викладачів, які мають відповідну мистецьку освіту, високий рівень фахової підготовки, педагогічну майстерність, а найголовніше - це талановиті люди, які вміють та бажають свій досвід і знання передати обдарованій молоді. Берегинею відділення сміливо можна назвати викладача з багаторічним педагогічним досвідом - С.К.Ярошенко. Охоче ділиться своїм творчим досвідом знаний митець Г.І.Зорик - Заслужений художник України. Ентузіасти В.С. Рижий і Н.І. Лавренюк - майстри народної творчості, активні учасники різноманітних мистецьких заходів, до яких завзято залучають студентів. Прививає любов до пленерного живопису О.М.Довгань - місцевий художник, член Національної спілки художників України, учасник художніх пленерів. Перші кроки в педагогічній діяльності робить Д.В. Святковська – талановитий, молодий викладач, одна з кращих випускниць нашого відділу.

 Всі викладачі творчі люди, великі працелюби, талант яких продовжує жити в їх учнях. Тому не дивно, що роботи студентів училища часто експонуються на мистецьких заходах обласного та Всеукраїнського рівнів. Лише впродовж минулого навчального року студенти та викладачі циклу брали участьу Обласному гончарному пленері «Освячені горном» у с.Бубнівка Гайсинського р-ну; у Всеукраїнському гончарному пленері в с.Буша Ямпільського р-ну; у Всеукраїнському гончарному пленері пам’яті Олександра Ґанджі в с. Жорнище  Іллінецького р-ну; у Всеукраїнському фестивалі народних ремесел «Подільські товтри» в м. Крижопіль; у Міжнародному художньому пленері «Мистецька Вольниця» в музеї просто неба Козацька Левада в с. Кинашеві та Міжнародному скульптурному пленері «Дивосвіт». На Всеукраїнському конкурсі «ГончАрт у Косові»наша випускниця – Цибуля Ольга посіла І місце, а на  Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «КерамДиво-2017» у с.Мала Білозерка Запорізької обл., студент 1 курсу Рижий Максим виборов гран-прі.

На нинішній виставці представлено 120 робіт курсових та дипломних робіт студентів з різних видів народного мистецтва (гончарні вироби, керамічна скульптура, декоративний розпис, живопис, малярство на склі, розпис на тканині, ручне ткацтво, батік, різьба по дереву, вишивка, воскові віночки). В цих роботах відтворено самобутність українського народу, красу і колорит традиційних обрядів і звичаїв. Адже перш ніж створити кожну із цих робіт студенти досліджували особливості різноманітних технік виконання, знайомлись з кращими творами  майстрів, замальовували, відтворювали давні зразки, а потім на основі зібраних матеріалів, розробляли власні композиції орнаментів та візерунків. Таким чином студенти намагалися зробити свій особистий внесок у технологічний процес, підлаштовуючи традиційні особливості до сучасних потреб і матеріалів. Тому кожна подібна  робота студента – це унікальний твір, за яким стоїть тривалий  процес  кропіткої праці,  пошуку та дослідження.  






Date   Опубліковано: 2017-11-08    



Інші Виставки