Персональна виставка вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Данилюк

Персональна виставка вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Данилюк

25 лютого 2020 року о 16:00 годині у виставковій залі  арт-галереї ІнтерШик відбудеться відкриття персональної виставки вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості України Галину Іванівну Данилюк.

Є люди, що про них вже сказано не раз, та все одно слів вдячності не ви­стачає. Шукаєш, як висловити своє захоплення, а всі слова здаються якимись неви­разними і бідними в порівнянні з душевним ба­гатством цієї людини. Адже в січні 2020 року наша «сива ластівка» від­значила свій славний 80-річний ювілей.

Народжена в селі Лопатинці Козя­тинського району в 1940 році. Пригадуючи дитячі роки, Галина Іванівна більше розповідає про добро, яке вона бачила від людей, про те як в 5-річ­ному віці взяла в руки срібляночку-голочку і міцно тримає її все своє свідоме життя.

Після закінчення семирічки, не маючи мож­ливості навчатися далі, 15-річна Галина поїха­ла до Вінниці, де розпочала свою трудову діяльність в артілі «Художекспорт» (по­тім «Вінничанка») вишивальницею. Згодом закінчила, без відриву від виробництва, Київський технікум легкої промисловості і працю­вала на фабриці «Вінничан­ка» вже творчим майстром, створювала ескізи ма­люнків, що затверджу­вались Художньою радою «Укрху­дожпрому» в Києві і рекомендува­лись до серійного випуску. За роки ро­боти творчим майстром, Галина Іванівна створила дві сотні малюнків, по яким вишивались прекрасні сорочки, скатерки та серветки. Разом з тим Галина Іванівна вела активну громадську ді­яльність на фабриці і двічі обиралась депутатом Вінницької міської Ради (1963 і 1967 роки).

Хочеться вклонитися низесенько до ніг майстрині і за ще один неоціненний вне­сок у розвиток традиційної ручної вишивки на Вінниччині. Зокрема, це – восьмиметровий Подільський рушник, автором ескізу якого є Галина Іванівна, а вишивали рушник 45 вишивальниць області під її безпосереднім керівництвом в рам­ках проведення обласної культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини», присвяче­ної 19-ій річниці Незалежності України (2009 р.). Майстриня, яка володіє 50-ма техніками вишивки, і сама розробляє орна­менти пять років тому видала книгу фото-альбом «Неопа­лима купина» .

Взагалі – це вже друга книга знаної вищивальниці, першу «І на тім рушничко­ві…» (2005 р.) Галина Дани­люк присвятила своїй мамі Анні Онуфріївні. «Моєю першою вчителькою була мама» − пише майстриня – «Мама мене навчила і жити, і Бога любити, і людей пова­жати, і вишивати».

Отак в усьому, як мама, і йде по життю Галина Іва­нівна, прикрашаючи довкола себе життя і своїми прекрасними рушниками, і своєю безкорисливою добротою. Вишиваючи на полотні сповнені висо­кого змісту узори з прадавніми символами і зна­ками, неперевершена майстриня ручної вишивки Галина Іванівна Данилюк просить для всіх людей здоров’я і миру для рідної землі – України.






Date   Опубліковано: 2020-02-24    



Інші Виставки