Весільний восковий вінок від Марії Курячої

Весільний восковий вінок від Марії Курячої

Майстер-клас проводить студентка Вінницького державного педагогічного університету ім.М.М.Коцюбинського Марія Куряча

Ніжні, вишукані воско­ві (парафінові) віночки, які одягали наші бабусі й прабабусі на весілля, сьо­годні знову повертаються у вжиток.

Прийшли вони до нас із західної Європи в кін­ці ХІХ століття, де в той час були модними вінки з білих квітів флердоранжу, перлів, перламутру тощо. Коли ця мода дійшла до українського села, наші дівчата навчилися твори­ти схожу красу − спочат­ку з воску, а пізніше з па­рафіну. З часом восковий (парафіновий) вінок став улюбленим і обовʼязковим весільним атрибутом.

Сьогодні ми зробимо віночок з парафіну (його можна замінити воском) за традиційною технологією.

Для створення віночка нам знадобляться: міцний дріт, цигарковий чи гофро­ваний папір (якщо маєте) або флористична стрічка, голка, 2 парафінові свічки, білий папір, ножиці, клей ПВА, дріт алюмінієвий 0,3 см, склянка води, метале­ва посудина для парафіну (фото 1).

Міцний товстий дріт зги­наємо напівколом для осно­ви віночка. Обмотуємо його проклеєним папером або флористичною стрічкою. Віночок може бути з одного півкола-основи, а може мати два і три яруси, коли кілька дужок з дроту з’єднуються разом (фото 2).

12

Починаємо робити квіти для вінка. Ріжемо з тонко­го дроту невеличкі палички довжиною приблизно 7 см, на кінці кожної, яка плану­ється на квітку − загинаємо петлю, кожну паличку обмо­туємо флористичною стріч­кою. Це будуть стебла для квітів і листочків (фото 3).

Самі квіточки робляться зі звичайного білого паперу. Оскільки квіти на вінку − різ­ні, отже і папірці різатимемо різної форми.

34

Вирізаємо смужку з гофрованого паперу, змащує­мо клеєм і скручуємо з паперу трояндочку на дротику (фото 4,5). З паперу можна роби­ти різні квіти, наскільки ви­стачить фантазії.

56

Просту квітку вирізаємо ножиця­ми і голкою підкручуємо пелюстки (фото 6). Готову квіточку одягаємо на дро­тик (фото 7). Можна зігну­ти папір в кілька разів і ви­різати за раз кілька квіток.

78

Ще один варіант квітки: вирізаємо окремі пелю­сточки, ножицями підкру­чуємо їх (фото 8) і скла­даємо пелюстки у квітку навколо дротика (фото 9).

910

Коли необхідна кіль­кість квіточок та листочків готова і клей висох (фото 10) – починаємо їх вощи­ти. Розтоплюємо на плиті в металевій посудині пара­фін (фото 11). Поряд ста­вимо стакан з холодною водою. Беремо за «стебло» квітку (чи листочок) і на секунду опускаємо в роз­топлений парафін. Швид­ко виймаємо з парафіну, обтрушуємо краплі і опу­скаємо в склянку з холод­ною водою (фото 12). Це робиться для того, щоб па­рафін швидко захолов.

11

Щоб зробити малень­кі крапельки-воскови­ці (барамболі) потрібно дріт-«стебло» кілька разів вмочити у розтоплений парафін, чергуючи з во­дою (фото 13). Після цьо­го їхню верхню частину намотуємо на голку, щоб зробити пружину і, таким чином, прикрасити крапе­льки (фото 14).

1314

Коли всі елементи го­тові, починаємо збирати вінок. На основу з дроту примотуємо квітки і ли­сточки (фото 15). Можна зробити ще й «берізки» по боках – пустити до низу довгий обмотаний фло­ристичною стрічкою дріт з листочками.

1516

Коли все з’єднано, об­мотуємо основу вінка фло­ристичною стрічкою для краси і охайності (фото 16). Віночок готовий!

За такою ж технологією можна зробити квітку, яку одягають одночасно з він­ком у волосся на потилиці.

Записала

Наталя СЕНТЕМОН


Date   Опубліковано: 2017-11-06    Інші Виставки