Симпозіум народного малярства "Мальована хата"

Симпозіум народного малярства

З 14 по 18 серпня 2019 року в с.Носиківка Шаргородського району пройшов симпозіум народного малярства «Мальована хата»

Учасниками симпозіуму стали 9 провідних художників з Київської, Хмельницької, Черкаської областей та художників м.Вінниці, Шаргородського, Оратівського та Могилів-Подільського районів.
З метою відродження і розвитку декоративного настінного розпису та вшанування пам’яті місцевої відомої самобутньої мисткині Марії Деркач, художниками було розмальовано 17 об’єктів села, а саме: ЗОШ, магазин, поштове відділення, хати, ворота, тощо. 
У настінних розписах художників було відображено побутове життя селян (обрядова композиція «Подільські музики» Івана Горобчука, заслуженого майстра народної творчості України з м.Вінниці, історичне минуле «Козак Мамай» Івана Козара з м.Хмельницького, Василя Слободянюка, ЗМНТУ з м.ВІнниці та Миколи Крижанівського з м.Могилева-Подільського, дерево життя Сергія Бугая з с.Човновиця Оратівського району та Оксани Малобельської з м.Черкаси, квіткові орнаменти Наталі Студенець з м.Києва, Аліни Стебельської з м.Вінниці та Оксани Городинської з м.Могилева-Подільського.
В рамках симпозіуму було встановлено на стіні сільської ЗОШ І-ІІ ступенів меморіальну дошку Марії Деркач, відомої місцевої художниці. 
Урочисте закриття симпозіуму супроводжувалося виставками виробів місцевих майстрів та концертними виступами творчих колективів Шаргородщини. Учасникам симпозіуму було вручено стипендії в розмірі 1000 грн. та подяки управління культури і мистецтв ОДА з врученням пам’ятних сувенірів.


Date   Опубліковано: 2019-08-21    Інші Виставки