Фольклорний ансамбль «Рідня» Гайсинського РБК

Фольклорний ансамбль «Рідня» Гайсинського РБК

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Рідня» Гайсинського РБК, керівник  Горошко Лідія Федорівна

              Ансамбль «Рідня»  створений  у 2001     напередодні  відзначення 100-річчя від дня народження видатного етнографа, фольклориста Г.Т.Танцюри.  Лідія Горошко – знана співачка, виконавиця народних пісень об’єднала закоханих у пісенну творчість аматорів і створила колектив.

          Звання «народний аматорський» ансамбль отримав у 2006 році і кожні три роки з честю його підтверджує. «Рідня» - шанований колектив у районі, області та знаний за межами області. Основною метою його творчої діяльності є популяризація творчої спадщини Гната Танцюри та Явдохи Зуїхи.

           Колектив гідно представляв самобутнє мистецтво на ІІ і ІІІ Всеукраїнських фестивалях-конкурсах автентичних колективів на приз Г.Танцюри. Неодноразовий учасник популярної телепрограми «Фольк-мюзік», а у 2009 році отримав перемогу і був запрошений на святкову підсумкову програму. Востаннє брав участь у цій програмі у грудні 2015 року. Ансамбль «Рідня» - учасник творчого звіту Вінниччини у Палаці культури «Україна», Всеукраїнського свята  фольклору «Берегиня» у м.Луцьк. У 2011 році колектив відвідав з концертами малу батьківщину свого керівника та взяв участь у районному фестивалі народної творчості «Пісня рідної землі» у м.Камінь-Каширський Волинської області. Ансамбль «Рідня» бере участь в багатьох обласних заходах:  «Свято борщу»,  «Мамині обереги» в селі Правилівка на Оратівщині, «Пісенні крила сивої зозулі», приуроченому П.І.Ніщинському в м.Тиврів, «Скарби Поділля», «Мамина пісня» в с.Мелешків Гайсинського району. З нагоди 150-річчя від дня смерті Т.Г.Шевченка, колектив побував у Каневі та отримав подяку від Міністра культури. Не обійшов колектив і «Парад вишиванок» до Дня Незалежності у Києві (2014 р.). Також ансамбль «Рідня» брав участь в концерті для воїнів АТО , що проходили реабілітацію у військовому госпіталі.

         Колектив нагороджений багатьма відзнаками області та району. А головне – ансамбль «Рідня» має велику вдячність від простих людей за  народну пісню, яку доносить до сердець глядачів.  

Інші Виставки