Обласне літературно-мистецьке свято "Мови різні-душа одна"

Обласне літературно-мистецьке свято

20 лютого 2020  року у читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва  Вінницький обласний центр народної творчості спільно з управлінням у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації та Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім.К.А.Тімірязєва провели Обласне літературно-мистецьке свято «Душа народу бринить у слові» до Міжнародного дня рідної мови у рамках культурологічного проєкту «Мови різні – душа одна».

Учасників та гостей свята привітали заступник Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк,  заступник начальника відділу культурно-мистецьких установ управління культури і мистецтва Вінницької ОДА Ольга Зелінська та заступник начальника управління у справах національностей та релігій ОДА облдержадміністрації Алла Ратинська. Також на захід завітав Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Чярчінський. 

На літературно-мистецькому святі звучали твори відомих подолян,  майстрів слова, представників української культури та національних спільнот, що проживають на Вінниччині.  Українську сторінку  було присвячено вінницький поетесі, заслуженому майстру народної творчості України, члену Національної спілки журналістів України  Марії Гоцуляк, широку палітру творчості якої презентувала заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець та студенти Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій. Надзвичайно цікаво були представлені відомі постаті різних культур. Так на Поділлі народилися та стали відомими Ян Бжехва – польський поет, уродженець  міста Жмеринки, Василь Земляк – видатний український письменник чеського походження з с.Миколаївка Козятинського району та єврейський поет Веніамін Гутянський, який  народився у Тростянецькому районі. Красу своїх мов через мелодійність пісенних творів представили грузинська, вірменська, азербайджанська, білоруська та ромська спільноти.

Захід, наснажений енергетикою слова та пісні різних народів і культур, справив величезне враження на всіх присутніх. Адже слово йде до серця і душі кожного, хто володіє мовою.

 


Date   Опубліковано: 2020-02-21    Інші Виставки