Подільська ікона

Подільська ікона

        26 серпня о 14.00 у Світлиці ОЦНТ відкрилась виставка старовинних і сучасних подільських ікон. Виставка має назву «Подільська ікона» і представлятиме роботи іконописців Вінницької області.

       Не затерся, не загубився серед хвиль і порогів століть найбільший шедевр і скарб людського роду – ікона. Вона промовляє до нас символами, несе нам Благу Звістку, вічне Світло Христа.

      Особливість Подільської народної  ікони у тому, що вона намальована на полотні звичайними народними умільяцями та схожа на картину.

     Для Подільської ікони характерні квітковий орнамент та зображення церкви.

Найпоширенішими сюжетами для ікон на Поділлі були: Святий Миколай, Успіння Пресвятої Богородиці, Свята Параскева та великомучениця Варвара.

 Відвідувачі побачать близько 20 подільських ікон. До експозиції увійшли старовинні подільські ікони із приватних колекцій та фондів обласного центру народної творчості, а також  роботи, виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона, ікона на дереві, полотні та оргаліті.

     Шукаючи нові засоби виразності, іконописці області прагнуть дотримуватися старовинних технологій – використовують тільки натуральні матеріали. 

     Центром експозиції постають старовинні подільські ікони на полоті XVІІІ - ХІХ сторіччя на яких зображені Свята Богородиця,  Миколай Чудотворець і Свята великомучениця Варвара та ікона «Свята вечеря» із приватної колекції народного художника України Володимира Козюка.

    Гарним доповненням  виставки будуть  ікони  написані на дереві в авторській техніці заслуженого майстра народної творчості України Івана Горобчука із м.Вінниці, канонічні ікони заслуженого художника України Івана Грищука, написані на оргаліті та ікони на дереві Тетяни Дєдової із с.Клембівки Ямпільського району і молодого художника із с.Човновиця Оратівського району Сергія Бугая.

      Ці ікони є зразком сучасної української ікони, вони поєднують в собі канон церкви та творчість.

     Завданням даної виставки допомогти людям глибше зрозуміти істинне значення ікони. Ікона в наш час сприймається як окультно-декоративний предмет інтер’єру або фетиш (оберіг) у побутових потребах. Слід звернути увагу на її первинне призначення як святині та проповіді Христової віри.

Виставка триватиме по 15 серпня 2018 року                    






Date   Опубліковано: 2018-07-26    



Інші Виставки