Фольклорний ансамбль «Надвечір’я» Іванівського СБК Калинівського району

Фольклорний ансамбль «Надвечір’я» Іванівського СБК Калинівського району

Ансамбль «Надвечір’я» створений родиною Марценкевичів у червні 2005 року. Мета ансамблю – відродження української народної культури. В репертуарі переважають старовинні різножанрові пісні, обрядові, побутові, козацькі, ліричні та жартівливі. Деякі з них зберігаються у фондах ОЦНТ. Його учасники мають давні вишиті сорочки.

         Ансамбль – постійний учасник Всеукраїнського свята сатири і гумору ім.С. Руданського та районного фестивалю народного мистецтва «Чопова криниця» (м.Калинівка). У 2008 році був запрошений з весільним обрядом до Києва та в цьому році іванівчани брали участь у міжнародному фестивалі «Шешори подільські – 2008» (с.Воробіївка, м.Немирів).

        «Надвечір’я», як і багато колективів Вінниччини, у 2009 році разом із Іванівським сільським головою Віктором Онофрійчуком, взяли участь у програмі українського телебачення «Фольк-music», де виконали повстанську пісню «За Сибіром сонце сходить». А до цього Оксана Пекун приїздила у село для прослуховування репертуару ансамблю.

         Ансамбль «Надвечір’я» здійснив багато цікавих концертів. Так, наприклад, виступали на з’їзді журналістів СНД у с.Сичівка Гайсинського району з обрядом «Благослови, Боже, коровай роздати» (2009 р.), на обласному фольклорному фестивалі «Світанки над Россю» (Погребищенський р-н, 2010 р.),  селі Кордишівка Козятинського району, неодноразово виступали в Національному музеї народної архітектури та побуту України – «День пасічника» (2011 р.), «Весняний ярмарок народного мистецтва» (2012 р.). А ще перемога, ІІ місце, на ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів на приз Г.Танцюри (м.Вінниця, 2011 р.). Ансамбль «Надвечір’я» відзначає усі державні, професійні свята, день села, співпрацюють з Іванівською ЗОШ.

         Найбільшим скарбом ансамблю є його вже поважні учасники, які ще з дитинства пам’ятають багато пісень. Cемидесятирічна Любов Кисляк зберігає в пам’яті понад 100 пісень, які перейняла від своєї мами. Співаючи їх в ансамблі,  вони ніби оживають в її пам’яті. А ще відтворюють старовинні народні танці, танцюють їх на фестивалях.

          Керівник ансамблю Іван Арсеньович та його колектив неодноразово відзначалися грамотами відділу культури і туризму Калинівської ОДА, обласного центру народної творчості,  про них часто пишуть в пресі.





Інші Виставки