Обласне мистецьке свято «Пісенні крила сивої зозулі»

Обласне мистецьке свято «Пісенні крила сивої зозулі»

21 вересня 2017 року відбулось обласне мистецьке свято «Пісенні крила сивої зозулі» з нагоди 185-ї річниці від дня народження українського композитора і співака, музикознавця, талановитого поета і перекладача, вченого і педагога Петра Івановича Ніщинського.

Навіть щедра на таланти подільська земля не часто народжувала таких неординарних особистостей, яким був П.І.Ніщинський. Його багатогранний талант і неймовірна працездатність викликали подив і глибоку повагу не лише у сучасників, а й у далеких нащадків. Талановитий композитор був одним із найосвіченіших людей свого часу.

Творча біографія П.І.Ніщинського тісно пов’язана з Вінниччиною. Тут він зробив свої перші кроки в життя, тут знайшов і свій вічний спокій.

Народився композитор у с.Неменка Липовецького повіту (нині – Іллінецький район) на Поділлі в родині сільського паламаря. Навчався в Києво-Софійському духовному парафіяльному училищі та Київській духовній семінарії, служив провідним співаком хору російської посольської церкви в Афінах (Греція), закінчив філологічний та богословський факультети Афінського університету. Працював Петро Іванович викладачем в Греції, Петербурзі, Одесі, провінційному містечку Ананьєві. Важкохворий, він переїжджає до своєї доньки у село Ворошилівку (нині – Тиврівського району), де і помирає 4 березня 1896 року.

Все своє життя і творчість композитор присвятив музиці, хоровому мистецтву. Музична картина «Вечорниці», написана П.І. Ніщинським до п’єси Т.Г.Шевченка «Назар Стодоля», зробила безсмертним його ім’я. Багато пісень з «Вечорниць» стали справді народними, сам твір увійшов до першої десятки шедеврів світової хорової музики, а за славнозвісний чоловічий хор «Закувала та сива зозуля» народ назвав композитора соловейком України.

Тож в данину пам’яті видатного композитора-земляка на Тиврівщині, в с.Ворошилівці, де знайшов він свій вічний спочинок, у 2000 році  започатковано  обласне мистецьке свято «Пісенні крила сивої зозулі», яке впродовж 17-ти років по праву стало візитівкою Тиврівського району.

У святі взяли участь академічний міський камерний хор «Вінниця», хоровий колектив Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича, народні аматорські хори «Вінок Поділля» ім.В.І.Іжевського Іллінецького РБК, Шаргородського РБК, а також творчі колективи Гніванської ДМШ та Тиврівського РБК.


Date   Опубліковано: 2017-09-22    Інші Виставки