V обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво»

V обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво»

11-12 січня 2019 року на Вінниччині відбувся V обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво».
Обласний фестиваль «Різдвяне диво» був започаткований у 2010 році, з метою підтримки і розвитку української національної культури засобами народного мистецтва, пропаганди фольклорних скарбів і культурних набутків української нації та відродження одного з найсокровенніших свят річного релігійно-народного календаря в Україні. 
З давніх давен різдвяні свята оповиті ореолом казковості й таємничості і назавжди залишають яскравий слід у наших душах. Святвечір і Різдво, свята Маланки, Василя і Водохреща… У них органічно переплелися язичницькі й християнські обряди, на яких віками формувалися звичаї українців. Це ті чисті джерела, до яких припадатимуть в майбутньому наші нащадки. 
Цьогоріч фестиваль проводився впродовж двох днів 11 січня – в Іллінцях; 12 січня – у Вінниці.
Урочисте відкриття фестивалю за участі керівників області, Іллінецького району та Іллінецької ОТГ відбулось 11 січня в Іллінцях, де взяли участь Іллінецький Оратівський, Липовецький, Немирівський, Гайсинський, Теплицький, Погребищенський райони та Іллінецька і Дашівська ОТГ, які представили на фестиваль кращі фольклорно-етнографічні і співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю та виставкові світлиці, в яких господині пригощали різдвяною випічкою і кутею, а народні умільці представляли свої вироби. 
Окремо вабило до себе Містечко майстрів, де можна було придбати різдвяні подарунки від провідних майстрів Вінниччини.
Подарунком для жителів Іллінеччини були вистави М.Гоголя від Вінницького українського академічного музично-драматичного театру ім.М.Садовського, зокрема дітворі сподобалась видовищно-ігрова програма «Новий рік в Іллінцях» від Вінницького академічного театру ляльок.
Вже надвечір глядачам дарували своє мистецтво 10 професійних популярних співаків Вінниччини, серед яких народні та заслужені артисти України Станіслав Городинський, Микола Янченко, Ігор Юрковський та ін.
12 січня – на Майдані Незалежності біля входу Вінницької міської ради театралізованим дійством «З Різдвом Христовим», що підготував Тульчинський коледж культури, розпочався другий день V обласного фестивалю «Різдвяне диво» вінниччан та гостей міста порадувала різдвяна хода 30-ти гуртів колядників та щедрівників районів та ОТГ області, які з зірками у супроводі музичних гуртів по вул.Соборній прямували до головної ялинки міста. 
Вже там - в ЦПКіВ на сцені біля Літнього театру розпочався великий різдвяний концерт «Засіємо добром» де кожен міг доторкнутися душею і серцем до народного джерела звичаїв і традицій, які споконвіку живлять нас своєю мудрістю, щирістю і радістю життя. 
А на алеях, де розмістилися Різдвяні виставкові світлиці районів кожен мав змогу побачити всі атрибути Різдвяних свят, які споконвіку зберігаються в сільських українських родинах.

Всього у фестивалі впродовж двох днів взяли участь біля 80 фольклорно-етнограівчних, фольклорних, співочих та музичних колективів і окремих виконавців та понад пів сотні народних умільців області.

Управління культури і мистецтва Вінницької облдержадміністрації та Вінницький бласний центр народної творчості дякують всім учасникам V обласного фестивалю народної творчості «Різдвяне диво» за збереження і розвиток української національної культури на Вінниччині.


Date   Опубліковано: 2019-01-15    Інші Виставки