ІV Всеукраїнське свято народного мистецтва „Великодня писанка”

ІV Всеукраїнське свято народного мистецтва „Великодня писанка”

5-6 травня у м.Вінниці (к/з обласної філармонії)  відбулося ІV Всеукраїнське свято народного мистецтва „Великодня писанка”.

Свято народного мистецтва «Великодня писанка» на обласному рівні було започатковане у 2000 році управлінням культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницьким обласним центром народної творчості.  Щорічно напередодні Великодніх свят у Світлиці Вінницького ОЦНТ відкривається виставка «Великодня писанка», на базі якої проводяться  майстер-класи за участю провідних майстрів писанкарства області, в результаті чого на Вінниччині значно зріс інтерес до цього давнього виду народного мистецтва і утворилась плеяда народних майстрів писанкарства, навколо якої гуртується молодь.

Враховуючи цей факт, Міністерством культури України у 2007 році було прийняте рішення, з метою підтримки і  розвитку  української національної культури, відродження, збереження і популяризації писанкарства та зміцнення творчих зв’язків між майстрами народного мистецтва  регіонів України, започаткувати на Вінниччині Всеукраїнське свято народного мистецтва „Великодня писанка” з періодичністю проведення - раз у три роки на 3-й - 4-й день Великодніх свят у м.Вінниці.

У 2007 році на І Всеукраїнське свято народного мистецтва „Великодня писанка”   з’їхались 26 писанкарок з 10 областей України.

В нинішньому - ІV Всеукраїнському святі народного мистецтва „Великодня писанка” взяли участь вже 40 писанкарів з 17 областей України.  Зокрема учасниками Свята були заслужені майстри народної творчості України - Оксана Білоус,  Зоя  Сташук  (м.Київ), Світлана Стадник (м.Коломия Івано-Франківської обл.); члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Любов Ктіторова, Тетяна Влененко   (м.Київ), Віра Манько, Марія Янко  (м. Львів),  Юлія Датченко(м. Дніпропетровськ),  Оксана Білик  (м.Володимир-Волинський Волинської обл ), Тетяна Пірус (м.Вінниця). Стали учасниками також писанкарі - Дмитро Денисенко (м.Бахмут Донецької області),  Наталія  Бабенко (м.Запоріжжя), Таїсія Гарварт  (смт Нововоронцовка Херсонської обл.),  Леоніда Ткаченко (м.Одеса),  Інна Форостюк  (Луганська обл., яка тимчасово проживає  в Києві), Наталія Войтенко  і Маріанна Любас  (м.Кривий ріг), Ярослава Стадник і Надія Стадник  (м.Коломия Івано-Франківської обл.), Тетяна Стороженко   (м.Кіровоград), Наталія Дребот (м.Рівне),  Антоніна  Дурда    (с.Приборжава Іршавського р-ну Закарп. обл.), Світлана Делікатна  (м.Хмельницький), Наталія Камерська  (м.Карлівка Полтавської обл.), Валентина Сапонюк    (м.Житомир), Любов Шовковнікова  (гостя з Москви).

Провідні писанкарки Вінниччини – заслужений працівник культури України Оксана Городинська,  Марія Гоцуляк і Тетяна Мороховець  (м. Могилів-Подільський ); Інна Собко (с.Буша Ямпільського району); Надія Погребняк  (с.Жван  Мурованокуриловецького району); Олімчук  Антоніна   Іванівна (смт.Тиврів); Вікторія Кушніренко (с.Л.Милешківська Вінницького району); Марина Юрченко, Оксана Верхова-Єднак, Людмила Філінська, Вікторія  Ніколаєва, Анастасія Філінська, Анастасія Фоміна  (м.Вінниця).

В рамках свята відбулись –

5 травня  

-     презентація  Всеукраїнської виставки  «Великодня писанка - 2016», в експозиції якої було понад 2000 писанок, представлених з різних регіонів України.

- театралізований концерт «Великдень душі в піснях та обрядах» за участю молодіжних і дитячих фольклорних, музичних та хореографічних колективів  Вінницької області;  

- майстер-клас з написання писанок від провідних майстрів писанкарства України,  в яких взяли   участь більше 500 дітей і дорослих Вінниччини.

  • травня

– творчі зустрічі за круглим столом на тему: „Українська традиційна писанка: її роль і місце в сучасних умовах” (презентація книг: «Фарбуємо писанки природними барвниками» Л.Ктіторової; «Писанки Поділля» М.Верхової-Юрченко; «Писанки Катеринославщини» Ю.Датченко);

- майстер-клас з написання писанок від провідних майстрів писанкарства України, в яких взяли участь більше 300 школярів м.Вінниці.

Більше фото зі свята писанки 


Date   Опубліковано: 2016-05-10    Інші Виставки