24 травня 2024 року в м.Шаргороді відбувся традиційний Обласний фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!».
Фестиваль був започаткований в 1992 році з метою відродження та збагачення культурної спадщини, збереження народної творчості національних спільнот Вінниччини, успадкування народних традицій, забезпечення можливості розвитку культури етнічних груп.
Фестиваль «Всі ми діти твої, Україно!» відбувається щорічно, набув в області великого розголосу і став візитівкою Шаргородщини. Організатори фестивалю - Вінницький обласний центр народної творчості та відділ культури і туризму Шаргородської міської ради за підтримки управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації.
Цьогоріч у заході взяли участь 16 творчих колективів національних товариств та окремих виконавців Шаргородської міської ради Жмеринського району; Іванівської територіальної громади та міста Вінниці.
Колективи-учасники продемонстрували самобутність й унікальність вокального та хореографічного мистецтва українського, польського, єврейського, грузинського, ромського, індійського, молдовського народів.
В рамках заходу були представлені світлиці з презентацією страв «Макаран» (с.Козлівка) та «Голубці з пшоном» (с.Перепільчинці), що увійшли до обласного та місцевого реєстру нематеріальної культурної спадщини. Родзинкою фестивалю стануть ятки зі стравами національних кухонь. Діяло містечко майстрів народної творчості Вінниччини з виставками-продажем виробів декоративно-прикладного мистецтва (гончарство, вишивка, рогозоплетіння, соломоплетіння, різьблення по дереву, бісероплетіння та ін.).
Всі заходи фестивалю проводилися на підтримку ЗСУ

















































  Опубліковано: 2024-06-25