73 обласна виставка народного мистецтва. Тема обласної виставки "Кращий твір року"

73 обласна виставка народного мистецтва. Тема обласної виставки

29 жовтня 2021 року у виставковій залі обласного осередку Національної спілки художників України відбулося відкриття 73-ї обласної виставки народного мистецтва. Тема нинішньої обласної виставки «Кращий твір року», що передбачає презентацію відбірних робіт, виготовлених майстрами за певний період (з жовтня 2020 р. по жовтень 2021 р.).

Традиційно експозиція виставки складається з творів різних видів народного мистецтва, нині це роботи майже від ста кращих умільців області. Вінничани та гості міста матимуть гарну нагоду познайомитись з кращими роботами відомих подільських майстрів живопису і народного малярства – Василя Слободянюка, Івана Горобчука, Івана Грищука, Олександра Пелешка, Ігоря Майструка, Ірини Кравченко, Володимира Купчишина, Володимира і Тамари Оврах, Валентини Матієнко, Павла Пшеничного, Людмили Бондар, Миколи Бондар, Надії Карабан, Надії Дмитренко, Юлії Гушул (м.Вінниця); Віктора і Євдокії Крижанівських та Лілії Гудзь (с.Клембівка Ямпільської ТГ); Юрія Кафарського, Людмили Сорочинської, Марії Гоцуляк та Інни Лабун (м.Могилів-Подільський); Валентини Когут і Тамари Колесник (м.Іллінці); Федір Ущаповський (смт.Піщанка); Михайла Громова і Миколи Загороднього (м.Хмільник); Олесі Косінської (смт.Муровані Курилівці); Василя Оренчака (с.Ометинці Райгородської ТГ); Олександра Майстренка (смт.Теплик).

Образотворче мистецтво представляють також майстри декоративного розпису – Наталя Лавренюк (м.Ладижин); Ірина Угринчук, Тетяна Рихліцька, Наталя Луценко (м.Вінниця), Сергій Бугай (с.Човновиця Оратівської ТГ) та Олександра Зибіна (смт.Крижопіль).

Мереживо витинанок на виставці презентують – Оксана Городинська, Марія Гоцуляк і Леся Лученко (м.Могилів-Подільський); Дмитро Власійчук та Інна Громова (м.Хмільник); Ліна Концевич і Світлана Жукова (м.Вінниця).

Неперевершені роботи різьби по дереву представляють – Юрій Дяченко (м.Гайсин), Петро Пипа і Олександр Шульгань (м.Погребище), Анатолій Лук’янчин (с.Гнатків Томашпільської ТГ), Микола Чабан (с.Баланівка Бершадської ТГ), а також майстер художнього випилювання Альберт Логінов (м.Вінниця).

Нікого не залишать байдужими гончарні витвори Тетяни Шпак (с.Бубнівка Гайсинської ТГ); Сергія та Світлани Погонців (с.Крищинці Тульчинської ТГ); Володимира Слубського (с. Довжок Ямпільської ТГ); Ольги Цибулі (смт.Вороновиця); Людмили Філінської, Вікторії Ніколаєвої і Михайла Діденка (м.Вінниця).

Свої кращі роботи представили майстрині ручної вишивки - Галина Данилюк, Тетяна Войнаровська, Любов Шаламай, Оксана Безрученко, Людмила Голова, Людмила Уладовська (м.Вінниця), Алла Болгарська і Тетяна Поплінська (м.Ямпіль), Вікторії Кубаль (с.Городківка), Олена Тригуб (с.Гопчиця Погребищенської ТГ), Оксана Шуляр (м.Бершадь) та Інна Пликанчук (с.Дранка Тульсинської ТГ).

Як завжди своє почесне місце в експозиції виставки зайняли традиційні писанки Тетяна Пірус і Марини Юрченко (м.Вінниця) та Вікторії Кушніренко (с.Лука-Мелешківська).

Ексклюзивні вироби з лози представили Віктор Косаківський (м.Вінниця) та Володимир і Наталія Ігушеви (с.Гущинці Іванівської ТГ), з рогози – Галина Заєць та Надія Іщенко (с.Щітки Вінницької ТГ) та вироби з соломки Галини Чадюк (м.Вінниця).

Сучасне ручне ткацтво (гобелени) представили Олена Кізімова, Ірина Шостак-Орлова, Галина Чекіна (м.Вінниця) та Наталія Очеретна (с.Агрономічне).

Милуватимуть очі відвідувачів і народні прикраси (ґердани) від Наталії Шпак-Косаківської та Оксани Безрученко. А також флористичні картинки Ніни і Галини Співак (с.Підвисоке Оратівської ТГ) та Наталі Бойко (м.Вінниця).

Народні текстильні ляльки і ляльки-мотанки Ганни Лагуни (смт.Крижопіль), Ірини Трибульської та Ольги Циби-Уладовської (м.Вінниця) також знайшли свою нішу в експозиції

Всього в експозиції виставки представлено понад 400 робіт 89 майстрів Вінниччини.

29.10. – 22.11.2021 р.

Виставкова зала Вінницької обласної організації НСХУ


Date   Опубліковано: 2021-11-04    Інші Виставки