Митця народного духовнії святині

Митця народного духовнії святині

Вже двадцять другу персональну виставку презентував знаний не тільки на Вінниччині, але й далеко за її межами майстер народного малярства Іван Горобчук.

Заслужений майстер народної творчості України Горобчук Іван Іванович народився 17 грудня 1957 року в селі Мончині Погребищенського району Вінницької області. З раннього дитинства любив малювати, душею і серцем вбирав в себе любов до рідного краю до всіх тих народних традицій і обрядів, про які розповідали бабусі та дідусі. Коли Іванко підріс то став самотужки вивчати ази живописного мистецтва.

Активна творча діяльність Івана Горобчука розпочинається  у 1987 році, коли його картини стали презентуватись на міських та обласних виставках. Наприкінці 90-х років  він яскраво проявляє себе в напрямку народного малярства, розпочавши роботу над циклом творів, присвячених міфопоетичному світу українського села.  Його малярство  відрізняється власною манерою зображення, якій притаманна яскравість кольору, вміння декоративно вирішувати площинні зображення.

Наполегливо працюючи на ниві образотворчого мистецтва  вже білше 30 років, Іван Іванович має у своєму творчому доробку понад 2000 картин, які презентувались на  міжнародних, всеукраїнських, обласних і  персональних  виставках. Його роботи зберігаються  в музеях і приватних колекціях.

Іван Горобчук вирізняється великим працелюбством і знаходиться в постійному творчому пошуку. Останніх 15 років  він потужно працює в різних тематичних напрямках,  створюючи  цілі цикли картин.

Тож у мистецькому проекті  іконопису «Духовність і митець» художник розкрив своє філософське бачення християнського світу. Оригінальність виконання робіт цього  циклу, яких уже більше 150,  свідчить про те, що генетична пам’ять народу невмируща і душа митця здатна відчувати її крізь століття.

В експозиції п’ятої персональної виставки іконопису  Івана Горобчука представлено 24 нових роботи з циклу «Духовність і митець».  Святі образи, списані з всесвітньовідомих старовинних ікон, в його інтерпретації, пробуджують найкращі властивості людської душі, стають взаємозв’язком української національної культури і православної віри. Адже майстер відчуває ту мить, коли рухи пензля творять у поєднанні з душею, народжуючи шедеври сакрального мистецтва. Використовуючи традиційні та авторські техніки, інтуїтивно гармонізуючи твори, художник дає нам можливість доторкнутись до духовної скарбниці, ділиться з нами своїм філософським баченням християнського світу.

 

 






Date   Опубліковано: 2013-08-07    



Інші Виставки