Виставка пам’яті Віктора Наконечного «Посвята рідному краю»

Виставка  пам’яті Віктора Наконечного «Посвята рідному краю»

7 березня 2017 року виповнилося б 70 років від дня народження Віктора Андрійовича Наконечного, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премії  ім.К.Білокур  та Національної премії України  ім. Тараса Григоровича Шевченка. Саме тому цього року в нашій Світлиці, в рамках традиційної обласної виставки «Шевченко в народному мистецтві», ми відкриваємо виставку пам’яті знаного в Україні неперевершеного подільського майстра.

Віктор Андрійович Наконечний народився в селі Клембівка, що на Ямпільщині, де прожив все своє життя, присвятивши рідному селу свій  самобутній талант.   Для митця його рідна Клембівка була цілим всесвітом, звідки він черпав натхнення і з яким була пов’язана його генетично-фольклорна пам’ять. Напевно, саме тому художникові вдалося передати життєдайну ауру подільських обрядів, символіку народного мистецтва.

За свої визначні здобутки в народному малярстві Віктор Андрійович Наконечний  був удостоєний почесного звання «Заслужений майстер народної творчості», премії ім. К.Білокур, а в 2009 році – за серію картин «Краю мій сонячний» отримав найвищу відзнаку нашої держави – Національну премію України імені Тараса Шевченка.

   В своїй творчості Віктор Наконечний уміло поєднував традиції народного малярства й академічний живопис. Крім живопису, митець досконало володів мистецтвом графіки, витинанки, писанки, займався також різьбою по дереву. Всі напрямки його творчості  можна побачити, навідавшись до музею народного мистецтва у Клембівці, що його створив Віктор Андрійович ще при житті (у власному будинку). 

Творчий доробок митця складає понад 3000 картин у техніці олійного і темперного живопису, 1000 графічних робіт і понад 500 витинанок. Його роботи є окрасою приватних колекцій в Україні, Росії, Канаді, США, Німеччині, Франції та багатьох інших країнах. Роботи митця безліч разів прикрашали експозиції обласних, всеукраїнських і міжнародних виставок, його персональні виставки презентувались в багатьох містах України (Ямпіль,Могилів-Подільський, Вінниця, Київ, Одеса та ін.). Неодноразово презентувались персональні виставки Віктора Андрійовича і в Світлиці обласного центру народної творчості.

Виставка пам’яті  Віктора Андрійовича Наконечного   відкриває для нас відомого і невідомого художника у своїй любові до рідного села, перегортає  ще одну сторінку його творчості. Експозицію виставки складають  його філігранні витинанки та графічні мініатюри (деякі навіть з власними віршами митця).

Всього в експозиції виставки представлено більше 50 робіт. Серед них такі графічні роботи, як: «Елегія дитинства», «Духмяний серпень», «Дідусеві яблука», «Старе село», «Сільське подвір’я», «Серпневий день», «Пройшли літа», «Пейзаж з містком», «Із спогадів дитинства» та ін.  


Date   Опубліковано: 2017-03-09    Інші Виставки