Барельєфи Володимира Неволі

Барельєфи Володимира Неволі

Безпосередньо наша Вінниччина є славним козацьким краєм, де за незалежність України  боролися загони Данила Нечая, Івана Богуна, Максима Кривоноса  і багато інших ватажків, яких вів на боротьбу за волю гетьман Богдан Хмельницький.

Відзначаючи День українського козацтва, в нашій Світлиці традиційно вже 10 років поспіль  відкривається виставка образотворчого та декоративно - прикладного мистецтва «А ми тую козацькую славу збережемо».

В цьому році тему українського козацтва представляє персональна виставка   Володимира Неволі, який працює в техніці «низькорівневий барельєф».  Цей вид мистецтва часто є складовою загального архітектурного декору, але інколи виступає як самостійний  витвір мистецтва.

 Неволя Володимир Анатолійович народився в 1969 році в селі Марківка Тиврівського району Вінницької області, в 1972 році сім’я переїхала до міста Вінниці.

 Потяг до прекрасного у Володимира був ще з дитинства, любив малювати, самостійно навчався випалюванню і різьбі по дереву.  Йому завжди хотілося щось виготовити своїми руками і подарувати друзям.  Закінчивши Вінницький державний педагогічний університет ім.М.Коцюбинського (інститут історії етнології і права), за спеціальністю не довго працював, тому що душа прагнула творчості. Спочатку займався живописом (писав портрети), а коли захопився барельєфом то саме через цей вид народного мистецтва став реалізовувати свій творчий потенціал. Варто зауважити, що в даній техніці майстер працює тільки 2 роки, а вже має в своєму творчому доробку понад 300 робіт. 

Вперше барельєфні твори широкому загалу Володимир Неволя представив  у 2015 році, коли презентував свою першу персональну виставку «Вінниця, Міський пейзаж. Новий погляд» у  Музеї гончарного мистецтва ім.О.Г.Луцишина. Вже на початку 2016 року відбулась його друга персональна виставка (в клубі військової частини А2656 Повітряних Сил України).

 Експозиція нинішньої виставки  Володимира Неволі  складається з 41 роботи на козацьку тематику. Його панно з гіпсу авторської техніки («Козаки їдуть на Кубань», «Козацька звитяга», «Козаки на варті» та інші) відрізняються цікавими пластичними  формами, філігранністю техніки, органічним поєднанням елементів декору з чистотою ліній, що створюють бездоганну форму.  В кожній роботі присутнє власне бачення митця героїчних подій козацької доби українського народу, яка перекликається із героїчними подіями сьогодення нашої молодої незалежної держави. Його барельєфні портрети запорізьких козаків наділені рисами сили духу і сили волі, що говорить про патріотичні переживання художника.

Сподіваємось, що надзвичайний талант Володимира Неволі творити в такій не простій техніці, як барельєф та високі переживання митця не залишать байдужими  відвідувачів виставки «А ми тую козацькую славу збережемо».






Date   Опубліковано: 2016-10-12    



Інші Виставки