«Крищинецького дива – коріння» персональна виставка Сергія і Світлани ПОГОНЦІВ

«Крищинецького дива – коріння» персональна  виставка Сергія і Світлани  ПОГОНЦІВ

Виставка гончарного мистецтва «Крищинецького дива – коріння» родини Сергія Миколайовича та Світлани Федорівни Погонців з села Крищинці Тульчинського району.

Село Крищинці відоме своїми давніми гончарними традиціями та всесвітньовідомими майстрами гончарної справи : Іваном Тарасовичем Гончарем та Олексєм Григоровичем Луцишиним. 
До Великої Вітчизняної війни в Крищинцях працювало 150 гончарів.
Сергій Погонець гончарну справу освоїв залюбки, адже його прадід Погонець Гаврило Касіянович та дядько Погонець Микола Гаврилович теж були гончарами, тож любов до роботи з глиною у Погонців закладена в генах. Гончарній справі його навчав Ковтун Семен Григорович, дідусь дружини Світлани, яка є співавтором керамічних виробів Сергія. Світлана Федорівна розписує керамічні вироби, що виходять з під рук Сергія і робить їх ще досконалішими. Спочатку майстриня декорувала роботи чоловіка спіралеподібним орнаментом, що був характерним для прадавньої трипільської культури. Нині ж сім’я Погонців відроджує славетні крищинецькі керамічні миски, розписані ангобами і покриті прозорою поливою. При виготовленні мисок, Світлана і Сергій дотримуються давніх традицій свого села. Тож виставка «Крищинецького дива – коріння» є яскравим доказом того, що родина Погонців - достойні продовжувачі славної гончарної справи своїх дідів – прадідів. Важливо, що їхні діти також займаються творчістю. Зокрема, донька Людмила, яка стала вже сама матір’ю, закінчила Тульчинське училище культури (художній відділ) і як живописець має свій невеличкий доробок картин.

На багатьох з них талановито зображені керамічні роботи батька та інших гончарів Вінниччини. А десятирічний син Сашко любить працювати за гончарним кругом разом з батьком.
В експозиції нинішньої виставки родини Погонців представлено близько 130 керамічних виробів, більшість з них – миски (крищинецький розпис, розпис в традиції с.Рахни-Лісові, с.Бубнівки та авторські за мотивами подільських розписів з використанням техніки фляндрівка та «пускавки»). Є на виставці й інші неперевершені керамічні вироби (глечики, горнята, кухлі, барила, куманці та багато ін.)
Доповнюють експозицію картини доньки Людмили – «Огорнуті теплом», «Творчість Слубського» та «Народна іграшка».
Керамічні вироби мистецької родини зі славетних Крищинець зачаровують та приваблюють своєю красою і дають нам можливість доторкнутися до української історії, зафіксованої в глині талановитими майстрами. 
Встигніть відвідати, виставка діє з 12 по 30 травня 2016 р






Date   Опубліковано: 2016-05-12    



Інші Виставки