Виставка декоративного живопису Мар’яни Сілагіної „Сила в генах ”

Виставка  декоративного живопису  Мар’яни Сілагіної „Сила в генах ”

Сілагіна Мар’яна Василівна  народилась 8 жовтня 1991року в м. Вінниці в сім’ї художників Світлани Окуленко та Василя Сілагіна, які в той час навчались у Львівській Академії мистецтв, тому до 7 років Мар’яна проживала у місті Львові.

  Скільки себе пам’ятає,  Мар’яна любила малювати. У 2000 - 2006 роках навчалась  у Вінницькій художній школі  і активно брала участь у різних виставках та конкурсах дитячої творчості.  У  2006 здобула перемогу у Всеукраїнському  конкурсі учнівської творчості “ Об’єднаймося ж, брати мої ! ”, в тому ж році презентувала свою першу персональну виставку (художня школа).   У 2013 році закінчила Вінницький  інститут конструювання одягу і підприємництва (з відзнакою)  за спеціальністю – інженер-дизайнер конструктор. З 2013 по 2016 рік працювала викладачем у Вінницькій  дитячій художній школі, де викладацька діяльність увінчалась успіхом –учениця стала переможцем у Всеукраїнському  конкурсі учнівської творчості “ Об’єднаймося ж, брати мої !», брала участь в “Артгалереях” (2015 -2016 рр.).

Як живописець Мар’яна Сілагіна у своєму творчому доробку має вже біля 100 олійних та акварельних робіт. Це картини за різними сюжетами і натюрморти.

Єкспозиція її нинішньої персональної виставки «Сила в генах»  складається з  картин декоративного живопису, написаних на основі авторського художнього бачення художниці.   Чому саме таку назву має виставка Мар'яни Сілагіної, можна зрозуміти з пояснення самої мисткині:  «Кожна людина є частиною народу, з яким вона зв’язана генетичним кодом і духом. Українці є давніми нащадками самобутньої трипільської культури, в котрій прослідковується сильний жіночий початок.  Поки живуть традиції, доти живе народ. В своїх традиціях я хочу донести силу українського народу, силу духу, його незламність.  В символах-знаках, які закладено в роботах,  з українських рушників, вишиванок та писанок, намагаюсь донести глядачу, наскільки багата українська культура своїми символами, оберегами. Через пізнання самої себе формується інтерес до української спадщини і авангардних течій  ХХ сторіччя: символізму, примітивізму, довізму, імпресіонізму, кубізму. Звідси і любов до народного мистецтва, черпання з нього, як з джерела, поетичних принципів та мотивів. Моє захоплення українським строєм, вивчення костюму різних регіонів є проявом мене як дизайнера одягу на полотнах, намагання передати це в стилізованій формі з перебільшенням трансформації. Найбільшу увагу приділяю головному убору, а саме - молодої дівчини нареченої. Працюючи з методичним посібним матеріалом, кожен раз відкриваю для себе таємниці. Наприклад,  в одному регіоні, в різних селах зовсім різні форми вінка, і це змушує замислитись, наскільки багаті наші традиції. Мене часто питають, чому так яскраво, бо це є я, це моя душа, моє світосприйняття, енергія, яку хочеться донести і передати людям засобами декоративного живопису».

Отож запрошуємо шанувальників образотворчого мистецтва до перегляду цих дивовижних картин Мар’яни Сілагіної («Гаївки», «Пробудження», «Лірика», «Сила Сонця», «Свято на селі», «Наречена» та ін.), які зачаровують своїм колоритом та різнобарв’ям фарб, сакральністю знаків та різноманітністю сюжетів.






Date   Опубліковано: 2017-01-25    



Інші Виставки