Віхренко Володимир Харитонович

Віхренко Володимир Харитонович

Закінчив музично-педагогічний факультет Вінницького педагогічного інституту (1986 р.). Засновник та керівник зразкового аматорського ансамблю сопілкарів «Жайвір» та групи «Щедрограй» Баланівського СБК.
Навчаючи дітей, Володимир Харитонович зіштовхнувся з проблемою відсутності якісних музичних інструментів. І в 1990 році виготовив свою першу сопілку. За три десятиліття педагогічної діяльності змайстрував понад тисячу сопілок, на яких грають не тільки учні Віхренка, а й професійні музиканти та аматори України і зарубіжжя.
Майстер виготовляє цілий ансамбль сопілок: сопілки-денцівки (діатонічні та хроматичні), сопілка-альт, тенор, бас, джоломига (дводенцівка), тилинка. Для виготовлення улюблених інструментів Володимир використовує майже усі породи дерева. Бувають у нього дубові та березові сопілки, хоча найбільше полюбляє грушу, калину та граб.
Також, окрім дерев’яних інструментів, майстер виготовляє керамічні окарини (інша назва − «зозуля»). Віхренком створено повний комплект таких інструментів: окарина-піколо, окарина-прима, окарина-альт, окарина-тенор, окарина-бас.
Інші Виставки