Фольклорно-етнографічний ансамбль «Животоки» Ярмолинецького СБК

Фольклорно-етнографічний ансамбль «Животоки» Ярмолинецького СБК

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Животоки» Ярмолинецького СБК Гайсинського району,

керівник Лукієнко Любов Миколаївна.

          Належить до плеяди старійшин фольклорних колективів області, зберігає обряди та звичаї нашого краю. Його створила у 1978 році  Підвашецька Любов Григорівна. З перших днів і до сьогодні активним учасником колективу є Коцюба Анастасія Іванівна, яка з 2004  по 2011 роки була керівником ансамблю.

           Впродовж усіх років ансамбль виступає на сільській, районній та обласній сценах. Перший виступ його відбувся на обласному огляді «Співає Поділля». У 1989 році його спів був записаний для передачі «Золоті ключі» на республіканському радіо. Ансамбль «Животоки»  постійний  учасник обласних фольклорних свят  ім.Г.Танцюри. У 2002 році став його лауреатом та отримав Перехідний приз.  Він брав участь у творчому звіті району, присвяченому 10-ій річниці Незалежності України. Неодноразовий учасник та переможець обласного  фестивалю борщу. Ансамбль бере  участь у заходах до Дня козацтва,  Дня Незалежності України. Щорічно презентує свою творчість у районному святі «Масляна». У 2010 році ансамбль відзначив 20-річчя з часу присвоєння звання «народний аматорський».

           Репертуар складають старовинні обрядові пісні річного циклу, соціально-побутові та жартівливі. Колектив зберігає та пропагує традиційний подільський народний одяг.

           Нагороджений багатьма грамотами, дипломами, подяками. 

Інші Виставки