Фольклорно-етнографічний ансамбль «Кумасі» Чагівського СБК

Фольклорно-етнографічний ансамбль  «Кумасі» Чагівського СБК

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль

«Кумасі» Чагівського СБК Оратівського району, 

керівник Бистріцька Ніна Григорівна.

       Ансамбль був створений у 1985 році, коли  директором сільського будинку культури була Лідія Середа-Кудренко. За високу виконавську майстерність і пропаганду народних звичаїв та обрядів у 1992 році «Кумасі» були удостоєні звання «народний аматорський». Переважну більшість звичаїв та обрядів відтворили завдяки Ганні Оверчук.

             У 2015 році ансамбль відзначив 30 років з часу заснування. Нині його очолює Ніна Бистріцька, котра 28 років працювала в бібліотеці.  Її відзначено Почесною грамотою Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради до цього ювілею. До складу ансамблю входить 11 учасників. Був серед них і місцевий композитор Віктор Якимець. Пісні на його слова і музику «Село моє миле», «Борщ для кума», «Батькове серце» ще довго звучатимуть в репертуарі аматорів. В програмах не лише народні  пісні, а й танці, такі як «Гойра», «Гречаники», «Карапет», «Краков'як», «Варварка», «Полька».

              У 1989 та 1990 роках колектив брав участь у Всеукраїнському радіо конкурсі «Золоті ключі» в столиці. Учасник багатьох Всеукраїнських свят та фестивалів, зокрема: «Лесині джерела» у Новограді-Волинському.  Стали  переможцями (І місце) серед обрядових гуртів у ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів на приз Г.Танцюри за показ обряду «Весняна Явдоха» (2011 р.). У 2013 році предсталяли фрагмент весілля на Всеукраїнському фестивалі «Осінь весільна»  в музеї під відкритим небом «Шевченківський гай», що у Львові. Виступали і в Національному музеї культури і побуту в с.Пирогово під Києвом. Багаторазові учасники усіх обласних свят та фестивалів з фольклору. Без них не обходиться жодне районне свято. Були здійснені записи пісень на обласному телебаченні.

          Кожен із учасників – обдарована особистість. Приміром, Ганна Гладка і Марія Галущак – майстрині ручної вишивки. Катерина Трохимець та Лідія Середа ініціювали створення Музею історії села, який постійно поповнюється новими експонатами. У 2015 році відкрили кімнату  Бойової слави, присвячену воїнам АТО.  Поспілкуватися,  записати рідкісні пісні, обряди їдуть звідусіль до колективу студенти та фольклористи області.





Інші Виставки