Відкриття музею Леонтовича в с. Марківка

Відкриття музею Леонтовича в с. Марківка

22 серпня в селі Марківка Теплицького району відбулося урочисте відкриття осучасненого музею та меморіалу на могилі всесвітньо відомого композитора, уродженця Поділля Миколи Леонтовича.

«Сьогодні на святій подільській землі воістину великий день. Відкриваючи оновлений меморіал і музей ми відновили історичну справедливість, адже через творчість Миколи Леонтовича передавався той великий скарб, історичний код, який є в нашого народу, - мамина пісня, українська музика. На жаль, у нас в країні є люди, які не вірили, що це відбудеться, але ми це зробили. Зараз нелегкі часи для нашої держави, - військова агресія, ворожа пропаганда. Все робиться для того, щоб нас залякати і позбавити волі будувати нову європейську країну. Цим дійством ми сьогодні показуємо, що український народ – величний, має великий потенціал для свого розвитку, великі культурні надбання. І ми повинні зробити все, щоб наші діти й онуки були гордими, що є співвітчизниками великого композитора», - сказав на урочистостях голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

За його словами,  роботи з реконструкції музейного приміщення та впорядкування могили композитора, де нині встановлено меморіальний комплекс, тривали  з травня. Усі роботи виконувалися коштом обласного бюджету. В реконструкцію музею вкладено 4, 6 млн грн.

«Музей відкриваємо саме сьогодні, у день, коли виповнюється сто років з моменту першого виконання «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича. Цьогоріч минає 95 років з моменту його вбивства тут, у с. Марківка. Нашому уславленому присвятили музей ще 1977 року, з нагоди його столітнього ювілею. Зараз фактично повернули його з небуття, а на могилі спорудили величний меморіал», - повідомила директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерини Висоцької, філією якого є музей М. Леонтовича.

В оновленій  експозиції  музею представлені близько 500 експонатів. Серед них - чимало речей родини композитора: меблі, піаніно, килими, література, речі, які власноруч виготовляв батько митця, малюнки сестри Леонтовича та авторські оригінали нот музичних творів композитора. 

Серед іншого в музеї можна побачити й софу, на якій 1921 року підісланий чекістами убився позбавив життя Миколу Леонтовича, коли той гостював у батьківській господі.

Загалом, створено чотири експозиційні зали, у двох з яких встановлено мультимедійні екрани та термінали. В музеї постійно лунають  твори композитора та народні мотивами, на яких зростав митець.

Наразі сільська рада розробляє проектну документацію на створення парку поблизу місця поховання Миколи Леонтовича.






Date   Опубліковано: 2016-08-22    



Інші Виставки