Виставка ГО “Етномайстерня Коло» «Як півень води нап’ється»

Виставка ГО “Етномайстерня  Коло» «Як півень води нап’ється»

15 лютого відбулось відкриття виставки громадської організації «Етномайстерня Коло» під назвою «Як півень води нап’ється» 
 «Етномайстерня Коло» як громадська організація зареєстрована 6 вересня 2016 року. До її складу входять талановиті, залюблені в традиційну українську культуру, жінки – майстриня писанкарства, колекціонер старожитностей Наталя Сентемон; фольклористка, майстриня з виготовлення ляльки-мотанки та воскових віночків Юлія Васюк; майстриня гончарного мистецтва Вікторія Ніколаєва, майстриня витинанки Анастасія Філінська та майстриня художнього фото, колекціонер Інна Єрмакова.
«Ідея об’єднатися в громадську організацію у дівчат виникла в грудні 2015 року, коли зібралися всі разом і вирішили поколядувати. «Захотілося просто зробити приємне своїм рідним. Ото ж одягнули старовинні строї і пішли від хати до хати»— розповідає Юлія Васюк. Реакція людей, які зустрічали колядників зі сльозами на очах, до такої міри вразила патріотично-налаштованих українок, що їх задум переріс в непереборне бажання – нести людям українську традиційну культуру всіма засобами народної творчості (старовинна пісня, музика, вироби народного мистецтва).
Вперше Етномайстерня Коло заявила про себе на ІV Всеукраїнському конкурсі автентичних колективів на приз Гната Танцюри, який відбувся в червні 2016 року у Вінниці. Неперевершеним відтворенням автентичного співу дівчата вразили журі конкурсу і викликали овації у глядачів. За короткий відрізок часу Етномайстерня здобула популярність не лише у Вінниці та Україні, а й за її межами. Зокрема презентувала свою творчість на фестивалі «Животоки» (м.Новоград-Волинський) та брала участь у міжнародному фестивалі народних культур «Рудянінєс» (Литва). 
Нині учасниці Етномайстерні «Коло» проводять майстер-класи з вишивки, писанкарства, гончарства, ткацтва, ляльки-мотанки, витинанки — і все це за старовинними техніками.
Перша виставка народного мистецтва ГО «Етномайстерня Коло» відкривається в нашій Світлиці і саме на свято Стрітення. Звідси і назва «Як півень води нап’ється…». В експозиції виставки представлені творчі роботи членів Етномайстерні. Зокрема, це: керамічні іграшки та миски Вікторії Ніколаєвої (виготовлені за мотивами старовинних подільських мисок початку 20 ст. з Бару, Шаргорода, Смотрича, Майдан-Бобрика, Бубнівки), писанки та колекційні старовинні килими Наталі Сентемон, ляльки-мотанки і віночки з воску Юлії Васюк, витинанки Насті Філінської та керамічні пташечки знаної майстрині гончарного мистецтва, почесного члена і натхненника «Етномайстерні Коло» Людмили Філінської.
Всього на виставці представлено біля 200 виробів народного мистецтва, а на відкритті виставки «Етномайстерня Коло» вразили всіх "виступом" справжнього півня. який таки води напився, автентичними піснями короваєм та жайворонками. випеченими вланоруч.
Під час виставки ГО "Етномайстерня Коло" проведе майстер-класи з випікання весняних жайворонків та з народного вокалу (веснянки). Слідкуйте за інформацієї на сторінках ВОЦНТ та Етномайстерня КОЛО
Виставка триватиме до 28 лютого


Date   Опубліковано: 2017-02-16    Інші Виставки