Виставка Тетяни Мороховець «Квіти рідної землі»

Виставка Тетяни Мороховець «Квіти рідної землі»

20 березня 2017 року  у Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття персональної виставки талановитої майстрині живопису, графіки, писанкарства і витинанки з міста Могилева-Подільського.

 Мороховець Тетяна Савеліївна народилася 18 березня 1952 року в місті Сороки  (Молдова). Дитячі роки  пройшли в селі Цекинівка Ямпільського району, де мешкала її бабуся.  З раннього дитинства дівчинка проявляла великий талант до малювання, успішно навчалася  в дитячій художній школі. Свою першу персональну виставку презентувала у  кінотеатрі міста Сороки (1966 р.). В 1972 році закінчила Вижницьке училище прикладного мистецтва за фахом – художник-майстер.

Пов’язавши долю з військовим журналістом Мороховцем Володимиром Петровичем, Тетяна Савеліївна багато років працювала військовим художником у гарнізонних будинках офіцерів, військових газетах. Була членом Спілки журналістів СРСР (як військовий журналіст).

За серію графічних робіт «Старовинний Будапешт» у 1980 р. зайняла І місце на Міжнародному конкурсі, що проходив в Угорщині. У 1988 році презентувала персональну виставку в місті Легніца (Польща).  

У 1992 році Тетяна Савеліївна зі Львова, де в той час працювала викладачем образотворчого мистецтва, переїхала на Вінниччину до м.Могилів-Подільський, і вже в 1994 році презентувала свою персональну виставку у Могилів-Подільському Будинку народної творчості.

З 2000 року по 2010 рік Мороховець Т.С. працювала методистом Могилів-Подільського Будинку народної творчості, де  освоїла техніку і досягла високої майстерності виконання в таких видах народного мистецтва, як витинанка та писанка-дряпанка.  За роки своєї творчої діяльності в Могилів-Подільському БНТ  майстриня брала активну участь в обласних та всеукраїнських виставках, зокрема була учасницею Всеукраїнських свят народного мистецтва - «Українська витинанка»  (2005, 2008, 2011, рр.), «Великодня писанка» (2007, 2010, 2013, 2016 рр.), Всеукраїнського конкурсу прикордонних військ «Смарагдова ліра» (2007 р.), Міжнародного фестивалю народного мистецтва «Космач-2007», ІV та V Міжнародного етнофестивалю    «Шешори Подільські» (2008,2009 рр.), Всеукраїнської виставки витинанки «Паперове мереживо українських художників» (2008 р., м Львів).

У творчому доробку Мороховець Т.С. нараховується понад 1000 живописних і графічних картин, біля 500 витинанок та велика кількість писанок-шкрябанок.  Її   персональні виставки (15) презентувались в багатьох містах України і  сусідніх країн.

 Виставка «Квіти рідної землі» присвячується 65-річному ювілею Тетяни Савеліївни,  її експозиція   складається з  живописних картин, що розмаїттям квітів передають багату кольорову палітру  української  землі і прекрасну душевну сутність автора.  А ще на виставці представлені писанки, шкрябанки і витинанки, які зачаровують своєю красою. Всього 66 творів представила вінничанам на огляд майстриня з Могилів-Подільського.

Тож запрошуємо всіх не байдужих до народного мистецтва подолян поринути  у квітковий світ  живописних полотен,  у загадку писанкового раю та в мереживо витинанок.


Date   Опубліковано: 2017-03-20    Інші Виставки