"Поема в дереві з Надросся" майстра різьби по дереву Петра Васильовича Пипи

Поема в дереві з Надросся

 

         Українське село у всі віки було і залишається  колискою національно-культурних звичаїв. Там плекають не тільки хліб насущний, але й духовний. Вінниччина також має плеяду митців, що народилися в сільській глибинці.

Одним із провідних майстрів по дереву є Петро Пипа, майстер рельєфного різьблення, автор дерев’яних скульптур, картин, писанок. Його роботи, виконані в складній техніці фігуративної скульптури, спонукають нас до роздумів над глибинним осмисленням українського буття. Вони є окрасою міжнародних, всеукраїнських та обласних, виставок декоративно-прикладного мистецтва, окрасою багатьох ландшафтів, садиб, хатніх інтер’єрів, офісних приміщень, відомчих установ та інших організацій.

         Життєва дорога Петра Васильовича Пипи починалась в селі Андрушівка  Погребищенського району в багатодітній родині.

         Маючи хист до малювання та отримавши певні навики, які набув  у школі художників-оформлювачів у Вінницькому Будинку народної творчості, Петро малював картини, портрети та дружні шаржі. Роботи  виявилися напрочуд вдалими. Його біографія багатогранна. Був моряком, працював  лісником. Нині  на заслуженому відпочинку.

Попри велику зайнятість у господарстві, впродовж останніх двох десятків років, Петро Васильович щоденно вечорами та ночами творить дива з пеньків дерев, які  трапляються йому в лісі. Вдивляючись у їх  природну форму, народжується сюжет майбутнього шедевру. В кожну роботу  майстер вселяє свою душу і фантазію, тому всі його роботи  вирізняються довершеністю і отримують схвальну оцінку мистецтвознавців.

Згодом, оволодівши  прадавнім видом народного мистецта – писанкарством, Петро Пипа удосконалив писанкову техніку «дряпанка». Його писанки – це справжні художні витвори. Він створив багато писанок на релігійну тематику, за мотивами творів Тараса Шевченка. Серію його писанок «Небесна сотня» придбав у свої фонди обласний краєзнавчий музей.

Сьогодні  в доробку майстра нараховується понад 750 творів. Кращі роботи Петра Васильовича (дерев’яні скульптури та писанки-дряпанки) експонуються на престижних виставках народного мистецтва в Польщі, Німеччині, Ізраїлі та в Україні. Впродовж останніх років проведено шість персональних виставок майстра у м.Вінниці:  обласному центрі народної творчості, краєзнавчому музеї, музеї імені Олексія  Луцишина, а також в смт.Погребищі та Могилів-Подільському Будинку народної творчості.

Сповнений енергії майстер не перестає мріяти про щасливу долю нашої країни. Петро Пипа мріє , про те, щоб було кому передати в спадок своє вміння творити красу з дерева і радувати своїм мистецтвом  всіх  небайдужих  до прекрасного.

    

 

 


Date   Опубліковано: 2020-07-30    Інші Виставки