Персональна виставка живопису «Духовні острови Риженка-Янкового»

Персональна виставка живопису «Духовні острови Риженка-Янкового»

У Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрито персональну виставку живопису «Духовні острови Риженка-Янкового».

Риженко-Янковий Анатолій Олексійович  народився 26 грудня 1959  року  у мальовничому селі Брідок Теплицького  району.

Талант до малювання у хлопця відкрив Леонід  Бордовський. Ще  учнем  під час екскурсії до Ленінграду Анатолій відвідав Ермітаж. Після знайомства з високим мистецтвом вирішив, що і сам писатиме картини. Першим кроком до поставленої мети було навчання у Ленінградському політехнікумі. Потім була Всеросійська Академія красних мистецтв і прекрасні професіонали – викладачі – Микола Христолюбов, Павло Гроснєв, професори Мочальський, Глазунов, Корольов, Васнєцов.

Та неабияку роль у формуванні його як творчої особистості відіграла мати. Без її підтримки, розуміння, самопожертви і віри навряд чи відбувся б він як митець. Мама для Анатолія Олексійовича – це цільна, сильна натура, ідеал української жінки–трудівниці. Недарма з гордістю носить і батькове, і материне прізвище.

Перша визначна  самостійна робота А.Риженка-Янкового  – цикл картин «Думи про хліб», яка згодом знайшла  розвиток у його полотнах на тему сільської праці. Художник дуже любить Україну, його болить її нелегка доля.

Перші персональні виставки художника відбулись у Ленінграді та Павловську. Живописні полотна Анатолія Риженка-Янкового експонувалися у Болгарії (Софії), Москві, Великому Устюгу (Росія), Києві, Кіровограді, Вінниці. Пересувні виставки з його картинами проходили  в Польщі, Угорщині, Німеччині. Він був учасником першої міжнародної виставки нечуючих художників у Москві.  Картини живописця знаходяться у Празькій Національній галереї (Чехія), Рязанському державному художньому музеї російського та західноєвропейського мистецтва (Росія), Київському міському музеї історії, а також у приватних колекціях Іспанії, Голландії, Молдови, Білорусії.

Нинішня персональна виставка – вже п’ята  на рахунку художника. В її експозиції   представлено 40 картин із циклу більше 100 робіт, які писались автором з 1980 по 2015 рік. Надихнули митця на створення даного циклу творів  любов до живопису, та спроба передати  на своїх полотнах «колишню славу і теперішнє життя» – говорить автор.

На цих полотнах – ясна сільська тиша, віковічна українська хата з могутнім корінням непереможного життя, задумливий бузок  і жнивне поле,  українська земля,  її рід та минуле і теперішнє.

Кожний портрет – то ріка долі. ЇЇ можна прочитати в глибині очей, в кутиках вуст,  у кожній рисочці обличчя. Особливо вражають портрети матері.

Ми певнені, що шанувальники живопису не залишаться байдужими, відвідавши виставку Анатолія Риженко-Янкового.






Date   Опубліковано: 2015-08-21    



Інші Виставки