"Світ іграшок з дитинства" обласна виставка традиційної подільської іграшки та дитячих робіт образотворчого мистецтва

«Світ іграшок з дитинства»

обласна  виставка  традиційної подільської іграшки

та дитячих робіт образотворчого мистецтва

 

                                                                     01-30 червня 2020 року                                                               

 

  Кожного року в нашій Світлиці відкривається виставка, присвячена Міжнародному дню захисту дітей.   

Відрадно, що наша подільська земля щедра як на народних майстрів так і на юні таланти, які  під керівництвом майстрів відроджують народні традиції, адже українці належать до  когорти цивілізованих етносів світу, що зберегли унікальну національну культуру, в тому числі і дитячу іграшку. Показово, що останнім часом з’явилася  велика кількість іграшок за давніми зразками, а також пластичних творів на фольклорні та історичні теми у виконанні юних майстрів.

Експозиція нинішньої виставки вражає своєю різноманітністю іграшок з кераміки, з дерева, з соломки, з рогози, з текстилю, а також роботи декоративного розпису та живопису. Всього понад 150 робіт представлено на виставці подільськими народними майстрами та вихованцями дитячих студій м.Вінниці, а також народна іграшка із колекції  ОЦНТ.

Зокрема, свої роботи представили  майстри: майстри гончарного мистецтва, Фросина Міщенко, Тетяна Шпак (с.Бубнівка Гайсинського району); Людмила Філінська, Вікторія Ніколаєва, Михайло Діденко, Юлія Гушу (м.Вінниця); Ольга Цибуля (смт.Вороновиця); майстри народного малярства і живопису Василь Слободянюк, Іван Горобчук, Олександр Пелешко, майстри декоративного розпису Ірина Угринчук і Тетяна Рихліцька, витинанкарка Ліна Концевич та майстриня флористики Наталія Бойко (м.Вінниця).  Текстильні народні ляльки представили  Ірина Трибунська, Оксана Білокурська (м.Вінниця) та Олена Беззубена (с.Селише Козятинського району). Іграшки з соломки виготовила Ірина Савчук (м.Вінниця), з рогози – Галина Заєць (с.Щітки Вінницького району).

Також експозицію Роботи  учнів художніх  відділів Вінницької ДМШ №2 (викладачі Марина Юрченко і Оксана Верхова-Єднак) та Вінницької дитячої школи мистецтв (викладач Світлана Жукова) а також учасників студій «Арт-майстерня «Скриня» (керівник Ірина Шостак-Орлова) та «Барви України» (керівник Світлана Телець).

Всього до виставки народної дитячої іграшки «Світ іграшки з дитинства» долучилися 34 учасників.

 

 

 


Date   Опубліковано: 2020-06-02    Інші Виставки