Гушул Юлія Ігорівна

Гушул Юлія Ігорівна

Юлія Гушул народилася 24 вересня 1980 року в місті Вижниця Чернівецької області в родині художників. З двох років живе у Вінниці. Навчалася в Києво-Могилянській академії на факультеті інформатики, але жодного дня не працювала за фахом: вже на другому курсі почала писати статті в різні періодичні видання. Після закінчення «Могилянки» п'ять років працювала редактором в київському журналі «Афіша».

 Ще під час своєї активної журналістської і редакторської діяльності весь свій вільний час Юля присвячувала творчості: малювала картини, шила ляльки, прикрашала етнічними малюнками шкіряні браслети, тюнінгувала одяг, розписувала пляшки і склянки вітражними фарбами. Про творчість каже так:

 «Я ніколи раніше не малювала, мала великий страх перед білим аркушем, зупиняла думка, що не маю таланту, а уява відсутня. Тому першим моїм «полотном» був старий календар. Я взяла його і подумала, що він вже нікому не потрібен, не шкода буде, якщо зіпсую. Коли змалювала перший-другий календарі, то наважилася взяти до рук чистий аркуш паперу, і зобразила дивну, але добру істоту, – розповідає художниця. – Навіть зараз, сідаючи за полотно, я не знаю, які образи народяться. Іноді мені здається, що це не я малюю, хтось просто керую моїм руками. Я ніби канал для самовираження. Головне – взяти до рук пензля і фарби, відпустити усі думки і творити. Тоді зустріч з чимось чи кимось небаченим і чудернацьким гарантована».

В дитинстві художниця багато часу проводила в Карпатах, в містечку Вижниця Чернівецької області, у своєї бабусі-вишивальниці. Годинами розглядала альбоми з візерунками, перемальовувала кольорові гуцульські орнаменти, вишивала… Мабуть, саме тоді прадавні символи, знаки і комбінації кольорів, властивих народній вишивці, оселилися у неї всередині, а згодом знайшли вихід назовні в – картинах і кераміці.

На початка 2016 року познайомилась з керамістом Діденком Михайлом, відтоді і почала займатись керамікою. Нині в її доробку чимало посуду, декоративних скульптур зроблених з глини, розписантх ангобами і глазурями, гарно опанована  техніка с-графито (процарапування по глині).

Останні роки Юля займається переважно мистецтвом. Як результат - кілька персональних виставок: гаререя ІнтерШИК  «Прості речі та небачені істоти» (2011 рік), Вінницький обласний краєзнавчий музей «Космічні мальви» (2016 рік) .

Картина «Викрадення Європи» прикрасила обкладинку книги української письменниці Галини Ткачук «Я та інші красуні», яка побачила світ у серпні 2011-го в польському видавництві Bramsole.


Виставка у світлиці: Виставкаа із циклу «Мистецтво однієї родини» молодої вінницької родини Михайла Діденка та Юлії Гушул.








Інші Виставки