Фольклорний ансамбль «Соколівчанка» Соколівського СБК Крижопільського району

Фольклорний ансамбль «Соколівчанка» Соколівського СБК Крижопільського району

            Створений у 1966 році. Спочатку це були жінки однієї з колгоспних ланок, які зспівувались на робочому місці. Керівником цього колективу була визнана в селі співачка і заспівувачка Саплива Ганна. З часом колектив омолодився, але репертуар не втратився, адже тіта Ганна передала його своїй невістці Ніні Мечиславівні. Як художній колектив СБК Ніна Мечиславівна працює  з 1988 року. Звання «народний аматорський» отримав у 2008 році.

         В колективі співають жінки різних професій. В репертуарі окрім багатьох пісень є кілька композицій, побудованих у вигляді вечорниць до різних обрядів, а також масові свята, як: новорічно-різдвяні вітання, зустріч весни, Івана Купала, Андріївські вечорниці тощо.

         Фольклорний колектив «Соколівчанка» – незмінний учасник всіх звітних концертів району, є лауреатом багатьох фестивалів народної творчості. Бере активну участь у святкових концертах на районній сцені («Різдвяне диво», «Пасхальна радість»…) та у місті Вінниці. У районному огляді фольклорних колективів він зайняв почесне ІІ місце (2008 р.). Учасник обласного свята фольклору ім.Г.Танцюри (с.Зятківці Гайсинського р-ну, 2009 р.). Вони також є учасником Всеукраїнського фестивалю народних ремесел «Подільські товтри» (м.Крижопіль, 2017 р.).

        Колектив постійно бере участь в урочистих реєстраціях шлюбу, де жінки допомагають відтворити традиції весільного обряду. Станом на 2018 рік в колективі є 15 жінок, всі вони мають старовинне вбрання, яке дуже зберігають.

          Про колектив неодноразово писалося в районній газеті «Сільські новини» та в обласній «Подолії». Він нагороджений багатьма грамотами та подяками різних рівнів.

Інші Виставки