Виставка барської кераміки "Відродження традицій"

Виставка барської кераміки

22 листопада 2022 року у Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відбулося відкриття виставки барської кераміки "Відродження традицій"

В умовах сучасної культурної ситуації, коли відбувається згортання побутових середовищ, виникає потреба в повноцінному відтворенні народних культурних традицій, ремесла та духовної пам’яті нації.

Як відомо з історичних та науково-дослідницьких джерел, в місті Барі здавна існував гончарний промисел. У музейних приватних зібраннях зберігається численна кількість зразків продукції барського гончарного промислу, які легко впізнати за їх стилістичними ознаками форми, розпису і технологічною якістю матеріалу. Вироби барських майстрів являють собою цілісне явище нашої культурної спадщини. Останніми роками сучасні провідні гончарі Вінниччини з натхненням беруться за відродження барської кераміки і відрадно, що у планах ентузіастів-барчан є - створення Центру відродження Барської кераміки із музейно-виставковою залою та навчально-виробничою майстернею. З метою відродження гончарного промислу в місті Барі діє мистецький проєкт «Відродження традицій Барської кераміки», в рамках якого у 2021 році відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Місце барської кераміки в гончарній спадщині України». Отож нині ми можемо сміливо стверджувати: «Барській кераміці – жити!». Підтвердженням цьому є і нинішня виставка у виставковій Світлиці ОЦНТ.

Експозиція виставки «Відродження традицій» створена з різноманітних зразків барської кераміки, такими, як: миски, полумиски, баньки, дзбани, глечики, кухлики, куманці, плесканці, горнята-близнята, підсвічники, дзвоники, іграшки, макітра, поставець, чайник. Знаково, що більша кількість з цих експонатів є вироби наших сучасних подільських гончарів, а саме: Максима Біньковського (м.Бар); Володимира Слубського (с.Довжок Ямпільської ТГ); Сергія і Світлани Погонців (с.Крищинці Тульчинської ТГ); Вікторії Ніколаєвої та Михайла Діденка (м.Вінниця); Ольги Цибулі (смт.Вороновиця). Також в експозиції широко представлені вироби з фондів Народного музею Барської кераміки (м.Бар), Вінницького обласного центру народної творчості, Етнографічної збірки «Човен» (с.Човновиця Оратівської ТГ) та з власної колекції Михайла Діденка (м.Вінниця).

Всього в експозиції виставки «Відродження традицій» представлено понад 150 виробів барської кераміки.


Date   Опубліковано: 2023-01-25    Інші Виставки