Обласна виставка традиційної ручної вишивки «Орнаменти Поділля».

Обласна виставка традиційної ручної вишивки «Орнаменти Поділля».

Всеукраїнському дню вишиванки присвячується

16 травня 2023 року у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття обласної виставки традиційної ручної вишивки «Орнаменти Поділля».

Вінниччина здавна славиться своїми вишиванками. Ще в XІX ст. рушники та сорочки вишивальниць з села Клембівка (теперішньої Ямпільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району) розходились по всій Україні, їх продавали на ярмарках у Петербурзі, Москві та Варшаві. Подільські майстрині ручної вишивки за багато віків виробили могутній пласт культури, в якій відображається світоглядне сприйняття народу, естетичні художні смаки та ідеали. Прадавня орнаментика, сакральні знаки та символи української вишивки є визначним художнім явищем національної культури. Вишита сорочка, оздоблена такими знаками-символами, набуває не лише гарного естетичного вигляду, але й стає оберегом, енергія якого направляє долю людини у правильному напрямку духовного розвитку.

В цей важкий для України час нам, як ніколи, необхідно цінувати духовні скарби українського народу, який віками береже та передає нащадкам свої традиції, Всеукраїнський день вишиванки стає особливим святом. Важливо, що в гардеробі українських жінок та чоловіків поряд з сучасним одягом все частіше можна побачити і вишиті сорочки та сукні.

Свої вишиті сорочки та вишиванки з власних колекцій на виставку представили знані вінницькі вишивальниці – Тетяна Рихліцька, Оксана Безрученко, Наталя Шпак-Косаківська, заслужений майстер народної творчості України, та ямпільська майстриня Алла Болгарська і вишивальниця з Гопчиці Погребищенської ТГ Олена Бугай. А ще в експозиції виставки чарували око старовинні вишиті сорочки з Мурованокуриловеччини та фото з орнаментами Поділля з колекції ОЦНТ, зроблені Інною та Андрієм Єрмаковими). Чільне місце в експозиції виставки зайняла картина з образом Варвари Великомучениці - Покровительниці вишивальниць, яку представила вінницька художниця Людмила Бондар.

Урочисте відкриття виставки скрасив своїм неперевершеним виконанням українських народних пісень молодіжний фольк-гурт «Зелен-рута» Стрижавського центру розвитку культури і дозвілля (керівник – Ірина Кашпрук).


Date   Опубліковано: 2023-05-19    Інші Виставки