Виставка «Шевченко в народному мистецтві-2013»

Виставка «Шевченко в народному мистецтві-2013»

У Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відбулася виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Шевченко в народному мистецтві», присвячена 199-йрічниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

Вже впродовж багатьох років в березневі дні, коли відзначається день народження Тараса Григоровича, Світлиця ОЦНТ запрошує шанувальників народної творчості на виставку «Шевченко в народному мистецтві». Ця традиційна обласна виставка об’єднуе митців Вінниччини, які прагнуть висловити щиру любов і глибоку повагу Великому Кобзареві через свою творчість. Адже кожна творча особистість, перечитуючи безсмертні твори Шевченка, які і сьогодні не втратили своєї актуальності, передивляючись альбоми з репродукціями його живописних та графічних робіт, відчуває силу духу поета, його безмірну любов до рідної землі і свого народу, що дає наснагу творити.

У нинішній виставці беруть участь помад 40 майстрів, які показують більше 60 робіт на тему Шевченкіани.

театральна студія "Мельпомена"

Як завжди, основу виставки складають роботи майстрів народного малярства та живопису. Але присутні на ній і початківці – зовсім юні вихованці зразкової аматорської студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Клембівсысої ДМШ Ямпільського р-ну, художнього відділу Вінницької ДМШ №22 та студії образотворчого мистецтва Станіславчицької ДМШ Жмеринського району.

Чільне місце в експозиції виставки займають роботи знаних майстрів Вінниччини з горельєфного різьблення по дереву Юрія Дяченка та Петра Пипи. Доповнюють експозицію прекрасні флористичні картини Ніни Співак та Галини Співак.

Атмосферу побуту українського народу шевченкових часів створює дерев’яний мисник, виготовлений Василем Слободянюком. На ньому розмістились тарелі майстринь бубнівської кераміки Тетяни Шпак та Валентини Живко і вишивані рушники майстринь з Вінниці Ліни Концевич та Євдокії Чугунової.

 


Date   Опубліковано: 2013-03-21    Інші Виставки