Шпак Василь Пилипович

Шпак Василь Пилипович

Народився 28 червня 1948 року в с. Слобода Носковецька Жмеринського району на Вінниччині.

Член Національної спілки художників України з 1994 р. Працює у станковому живописі, переважно у жанрі тематичної картини на теми обрядового життя.

В 1992 р. закінчив Московський заочний народний університет мистецтв ім. Н.К. Крупської, образотворче відділення, за фахом станкового живопису. Згодом Народний художник України Михайло Чорний прийняв митця до лав своїх учнів, продовживши творче навчання живописця.

Творчість художника є продовженням традиції українського народного мистецтва. У продовж всього свого творчого життя митець працював наполегливо і чесно над удосконаленням і вивершенням художнього образу, оперуючи власно виробленою манерою стилістичного вислову своєї творчості. Творчість Шпака В. П. щира з глибини душі свого власного переживання, базується на звичаях, традиціях та історії українського села, а також на матеріалах українського фольклору, зокрема історії українського козацтва. Художник народився і провів свої ранні роки в селі, серед правдивих носіїв українського етносу. Він з великою переконливістю і правдивістю створював образи своїх картин. Стилістика і манера вираження є непідробною, щирою, переконливою. Творчість художника заслуговує великої поваги і вдячності. Наполеглива, підкреслено віддана праця в тематиці якій автор не зраджував у продовж свого творчого життя, виносять його працю на високі мистецькі щаблі досягнень в образотворчого мистецтві України.

Свідченням і підтвердженням сказаного була його участь в десятках Всеукраїнських виставок останніх років, на яких він завжди був бажаним учасником, а його твори невід'ємною часткою експозиції цих виставок. В 1993 році у вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулась персональна виставка.

17 травня 2014 художника не стало.


Виставка у світлиці: Виставка живопису пам'яті Василя Шпака
Інші Виставки