"Витинанка" Дмитра Власійчука

Серія "Народні майстри Вінниччини"

Вінниця - 2020

 

Витинанка - це оберіг, це душа народу. Адже упродовж століть наші предки свято вірили в те, що вона приносить в оселю радість, захистить від всякого зла і здійснить всі бажання. Творами, виконаними в техніці витинанки, я прагну донести до глядача глибокий зміст, красу, багатство української національної обрядовості, звичаєвості, традиційності,багатство пісенної творчості нашого народу.

Витинанка - це особливий вид мистецтва.

Тільки людина з чистими помислами і тонким відчуттям краси здатна творити ці мережані дива, легкі і прозорі, завжди неповторні.

Давнє мистецтво витинанки - це плід художньої уяви і філософського підходу до дійсності, це вміння захоплюватися навколишнім світом і відтворювати його на папері чи тканині.

Витинанка, як один із видів оберегів, призначених привернути щастя й добробут до оселі, були поширені на Поділлі в усі часи. Натхненні  прикладом фольклористки Марії Руденко, яка перша привернула увагу до витинанки. як унікального виду народного мистецтва, подільські майстри народної творчості відродили витинанку, піднявши її до найвищого мистецького рівня.

Недарма саме на Вінниччині започатковане свято народного мистецтва "Українська витинанка", що починалося як всеукраїнське, а згодом набуло статусу міжнародного, і проходить раз у трироки в Могилів-Подільському, об`єднуючи творчі прагнення витинанкарів з різних країн.

Дмитро Іванович Власійчук - член Національної спілки майстрів народного мистецтва - один з найактивніших учасників цього процесу відродження. 


Date   Опубліковано: 2020-12-14    Інші Виставки