Жіночий вокальний ансамбль, пізніше як хор-ланка «Берегиня» у складі 15 чоловік був заснований у 1950 році. Його засновником і першим керівником була Ліпецька Марія Савелівна, яка працювала в селі бібліотекарем, а згодом секретарем партійної організації колгоспу ім.І Франка. Вся творча робота хор-ланки була пов’язана з її ім’ям. Велика любов до української народної пісні згуртувала цей чудовий колектив. Насолоду слухачам своїм співом приносили ветерани цього колективу – 8 Героїв Соціалістичної Праці та виробничники рослинництва та тваринництва – Зварич Наталка Володимирівна, Сенчина Галина Яківна, Федорчук Марія Тимофіївна, Заболотна Марфа Трохимівна, Очеретнюк Степенида Сафонівна та ін.
Вдосконалюючи свою виконавську майстерність, сценічну культуру, колектив був знаний не лише в районі, а й в області. В повній мірі розкрився талант його учасників на республіканському фестивалі, присвяченому 50-річчю Великої Жовтневої соціалістичної революції, де вони отримали Диплом лауреата та Золоту медаль на заключному фестивалі в Москві. Колектив в ювілейному 1967 році був нагороджений Дипломом Першого ступеня та Бронзовою медаллю, Дипломом ВДНГ СРСР «За високу майстерність і активну участь в днях культури УРСР в ювілейному році». За високі заслуги в розвитку українського народного самодіяльного мистецтва Президією Верховної Ради Української РСР Указом від 16 вересня 1967 року колектив нагороджений Грамотою.
За участь у фестивалі до 100-річчя з дня народження В.І.Леніна колектив нагороджений Дипломом І ступеня та Малою Золотою медаллю, Дипломами обласного та районного фестивалів-конкурсів. Співом простих жінок заслуховувались і Київ, і Москва. Постановою колегії Міністерства культури Української РСР від 4 червня 1978 року хор-ланці присвоєно звання «самодіяльний народний вокальний ансамбль».
З 1988 по 2014 роки колективом керувала Ковальчук (Слюсарчук) Галина Олексіївна. Щороку колектив вітав жителів села з різдвяними новорічними святами, приймали участь у районних фестивалях «Всі ми діти твої, Україно». Колектив «Берегиня» брав активну участь в обласних фестивалях «Скарби Поділля» до Дня Незалежності України (м.Вінниця, 2011 р., с.Воробіївка Немирівського району, 2012 р.), на яких колектив представляв обряди «Обжинки» та «Першого снопа». Представляли своє мистецтво і в Національному музеї народної архітектури і побуту України в Києві (2011 р.). Основною роботою колективу є відновлення, вивчення фольклору, звичаїв, обрядів, які побутували у народі. Від його учасників обласним центром народної творчості здійснено запис українських народних побутових та весільних пісень, які згодом були покладені на ноти.
З травня 2014 року керівником колективу є директор Івашківецького СБК Моцна Людмила Михайлівна.